Чорнобильська аварія забрала божевільну кількість життів, а її наслідки були жахливими не тільки для України, але і практично для всього світу. Багато хто чув історії про те, що в зоні відчуження водяться жахливі мутанти. З упевненістю можна сказати, що далеко не кожен знає, наскільки жахливими були наслідки Чорнобильської аварії.

50 мільйонів кюрі - саме таку кількість радіації тоді потрапило в атмосферу. Для порівняння, ця сума дорівнює наслідків вибухів 500 атомних бомб, які в 1945 році скинули американці на Хіросіму.

Точне число жертв від подібної катастрофи порахувати неможливо. З цифр, які можуть хоча б трохи пролити світло на цю жахливу статистику можна виділити наступні:

- 250 тисяч чоловік були евакуйовані;

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

- 134 особи, які були присутні в блоці в момент аварії, отримали променеву хворобу;

- 28 з них померли протягом місяця;

- 2 людини загинуло безпосередньо від вибуху;

- за різними даними кількість жертв від чорнобильської аварії може досягати 100 тисяч чоловік.

Треба відзначити, що в перші роки після аварії рослини виростали до небачених розмірів. Це стосувалося як до дикорослих, так і господарських культур, у яких дійсно була найвища врожайність.

Цей факт сприяв розвитку різних тлумачень феномена радіоактивності. За повідомленнями радіологів, найнебезпечнішою зоною в Чорнобилі є зона з назвою "Червоний ліс". На яку як вважають, довелося найбільшу кількість опадів, що містять радіоактивні елементи. І саме там, на думку біологів, можливі найбільші прояви мутації у тварин і рослин.

Варто відзначити, на міжнародній конференції генетики оприлюднили шокуючі дані про те, що мутації через вибух на АЕС триватимуть 800 років.

Є дуже багато досить цікавих, а подекуди навіть страшних фото, які підписані, як "Фото мутантів з Чорнобиля". Вірити в це, чи ні - залежить лише від вас. Але те, що Чорнобиль породив чудовисько - радіацію - це точно!

Зараз Чорнобиль став досить популярним напрямком для туристів. Подивитися на місто-привид Прип'ять, походити по покинутим будинкам, помилуватися неймовірною природою і подібне. І все це зараз там цілком можливо.

Але ось йти до саркофагу і дивитися на величезну кількість військової техніки, яка там залишилася заборонено. І не тільки законом, а й здоровим глуздом. Адже кількість радіації там все ще на небезпечному для людини рівні.

До речі, цікаво, що в селищах, які знаходяться навколо Прип'яті, вже живуть люди. Багато з них повернулися в свої старі будинки, а деякі навіть не покидали їх.

Нагадаємо, в XIX столітті фосфорний некроз щелепи, було професійне захворювання співробітників сірникових фабрик, оскільки ці люди працювали з білим фосфором.

Як повідомляв портал "Знай.uа", найстрашніша техногенна катастрофа за всю історію існування людства сталася в місті Бхопал, столиці індійського штату Мадхья-Прадеш.

Також "Знай.uа" писав, що в Чорнобильській зоні відчуження не тільки практично відновилася популяція тварин-ендеміків, але і з'явилися кілька видів, які вважалися зниклими більше століття тому.