Неподалік від Хмельницького нещодавно натрапили на транспортний контейнер з радіоактивною речовиною. Небезпечну знахідку одразу передали на тимчасове зберігання до місцевої АЕС.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРадіоактивний контейнер
"..на початку серпня 2018 року на околиці міста Хмельницький був знайдений транспортний контейнер УКТ-Д11. Усередині цього контейнера був інший транспортний контейнер типу КЗ, біологічний захист якого виготовлений із урану", - зазначили у відомстві.
Експерти провели дозиметричне обстеження і прийняли рішення направити ці вироби на тимчасове зберігання в Хмельницьку АЕС, зовсім скоро контейнери перевезуть до Київського державного міжобласного спеціального комбінат.
Радіація в Україні: найнебезпечніші зони
Найбільш проблемними, крім Зони відчуження на Київщині, згідно з картами, вважаються північні частини Волинської, Рівненської та Житомирської областей.
Саме в їх бік в 1986 році вітер відніс з Чорнобиля отруйні цезій і стронцій. А ось Києву, як кажуть в МНС, пощастило. Радіація не змогла опуститися на місто, тому що над мегаполісом зазвичай витають теплі потоки повітря, які перешкодили осіданню радіоактивних частинок на вулиці столиці.
Крім того, наприкінці вересня минулого року європейські засоби радіаційного контролю зафіксували в атмосфері більшості країн континенту радіоактивний елемент рутеній-106.
Найімовірніше, радіоактивна хмара прийшла з Росії, припустили 9 жовтня фахівці інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN). Пізніше це повідомлення доповнили з російського боку.
Європейські станції фіксували підвищення радіоактивного фону в атмосфері Європи, повідомила німецька федеральна служба із захисту від радіації. Йдеться про викид радіоактивного ізотопу рутеній-106. Вперше європейці виявили його 3 жовтня в Італії.
У кінці вересня - на початку жовтня зафіксували "екстремально високе забруднення" в пробах радіоактивних аерозолів у пунктах відбору Аргаяш і Новогорний Челябінської області.
Рутеній - це метал сріблястого кольору із платинової групи. Елемент відкрили в 1844 році і назвали Ruthenium - на честь Росії. Кілограм рутенію 20 листопада 2017 року коштував близько 4180 доларів (майже 250 тисяч рублів). У природі трапляється сім стабільних ізотопів рутенію - варіантів одного й того ж елемента з різною кількістю нейтронів.
Дивіться: Радіоактивний Рутеній-106 зафіксували у повітрі над Україною
Нагадаємо, фізики встановили ймовірну дату початку радіоактивної зими.
Як повідомляв Знай.ua, експерти оцінили наслідки пожежі у лісах Чорнобилю.
Також Знай.ua писав, активісти знайшли радіоактивну дорогу в місті Кам'янське, що на Дніпропетровщині.