У школі загибелі Помпеї відведено окремий урок історії, тому про трагедію цього римського міста знають всі. Точніше, більшість знайома лише з загальновідомими фактами, викладеними в шкільних підручниках.

Насправді, за ними залишилося багато таємниць.

Лупанарії

Лише в центрі Помпеї археологи розкопали цілих 27 лупанаріъв. На сленгу "лупою", тобто "вовчицею" римляни називали повій. Судячи зі збережених свідчень, купити таке задоволення коштувало стільки ж, як три склянки дешевого вина.


Давня ядерна бомба
Розпечена хмара диму і попелу стовпом піднімалась з жерла вулкану, досягаючи майже сорока кілометрів у висоту. Сучасні експерти вважають, що виверження було енергетично можна порівняти з вибухом відразу п'яти атомних бомб, скинутих на Хіросіму.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника
Показати ще

Ледачі городяни
При розкопках археологи з'ясували, що більшій частині жителів міста вдалося врятуватися. Схоже, люди здогадалися про прийдешнє виверженні за кілька годин: найрозумніші покидали свій скарб і поспішили забратися від небезпечної гори подалі. Лише близько двох з половиною тисяч городян, мабуть, до останнього сподівалися, що пронесе.Столиця розпусти
У Римській імперії Помпеї були чимось на зразок дорогого курорту. І як на будь-якому іншому курорті, тут панував культ розпусти і задоволення. На збережених до наших часів фресках зображені сцени оргій, скульптури часто зображували содомію і зоофілію. Справжня біблійна Гоморра!

Грецький поліс
Римляни були першими засновниками міста. Виявлені при розкопках руїни доричних храмів датовані VI століттям до нашої ери - значить, господарями місцевості можна вважати греків.Римське графіті
Традиція писати і малювати на стінах була широко поширена по всій території Римської імперії. Але якщо в столиці люди частіше спотворювали споруди політичними закликами до народу, то на периферії стіни рясніли рекламними оголошеннями, прокльонами боржникам і написами на кшталт "Цезар – злодій".

Гіпсовий жах
Ви напевно зустрічали раніше знімки, де просто на вулицях розкопаного археологами міста лежать нібито вкриті шаром попелу тіла. Насправді, це всього лише гіпсові зліпки. У 1863 році Джузеппе Фіореллі здогадався, що велика частина пустот в розкопках за формою нагадує людське тіло. Італієць придумав залити в порожнечі гіпс і дійсно отримав зліпки тіл мертвих людей.

Нагадаємо, під час перших розкопок в Помпеях, які почалися в середині XVIII ст., в 20-тисячному місті нарахували 35 лупанаріїв.

Як повідомляв портал "Знай.ua", сміття відкрило археологам правду про стародавніх римлян

Також "Знай.ua" писав, Помпеї подарували світові ще один витвір мистецтва