Україна останнім часом досить успішно взяла курс на Європу, активно позбавляючись від пережитків минулого. І хоча СРСР – це всього лише частина історії, деякі звички досі живуть у суспільстві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсновні ознаки "радянського" мислення, від яких краще позбавитися:
Будемо жити завтра
Наші громадяни звикли берегти все, не носити нових речей, поки у тому не буде необхідності, не пити із чашок у серванті, бо "то на свято" і чекати більш зручного моменту. Більшість психологів підтвердять, що якщо розраховувати на завтрашній день і відмовляти собі у всьому, то щасливою людиною ви навряд чи станете.
Якщо є можливість одягтися краще, скуштувати смачну їжу (без фанатизму, звісно), запросити гостей на свято – зробіть це і не хвилюйтесь.
Тягнути все, що погано лежить
Деякі працівники заводів у радянські часи могли принести з роботи будь-які дрібнички, головним чином для того, щоб не витрачати грошей на своє. Особливо в епоху дефіциту, коли більшість продуктів було мало не на вагу золота.
Не викидати нічого
Навіть якщо це – непотріб, мами нерідко говорили: нехай собі лежить, колись точно знадобиться. Накопичувати речі подібно Плюшкіну далеко не найкращий варіант, адже ви просто займаєте зайвий простір, перетворюючи квартиру із нормального сімейного вогнища на печеру Алладіна. Передивіться всі предмети у приміщенні і розберіться, що справді використовуєте, а що просто лежить без діла.
Доїдати за меншого
Чи за старшого, не так важливо. Справді, були в країні часи, коли у родині могло не вистачити шматка хліба, тому й економили на їжі. Якщо відчуваєте ситість, то краще продукт викинути, а не силувати свій організм: з цим погодиться будь-який лікар.
Що скажуть люди
Перейматися чужою позицією – стало мало не життєвим кредо. Іноді, звісно, слід прислуховуватися до думки оточуючих, але тільки якщо ви вважаєте їх авторитетними, або вони справді бажають вам добра. У протилежному випадку, нічого хорошого це не принесе. Страх перед осудом людей може стати прямим шляхом до комплексу неповноцінності. Пам'ятайте, що сильні, вольові люди враховують поради інших, але довіряють своєму розуму.
Як повідомляв портал "Знай.ua", український "ленінопад" показали очима іноземців.