Доблесним солдатам Червоної армії до Берліна в ту пору залишалося пройти ще п'ятдесят кілометрів. Але товариш Сталін не чекав фактичного закінчення війни і, більш того, був готовий розв'язати нову - проти Заходу. Звичайно, у нього були на те дуже вагомі причини. Але про них стало відомо зовсім недавно, адже таємниця залишалася в секреті цілих 70 років.

Союзникам було вигідно влаштувати зустріч на своїй території. І Черчілль, і Рузвельт пропонували Шотландію. Сталін відмовився - мовляв, не люблю чоловіків в спідницях. Лише 23 грудня 1944 Рузвельт погодився відправитися до Сталіна. У Черчілля не залишалося вибору: лідери "вільного світу" зібрали валізи і приготувалися до подорожі в сонячну Ялту.

Конференцію формально вів Рузвельт. Однак в ту пору бійці Червоної армії вже підбиралися до Берліна - до столиці Німеччини нашим солдатам залишалося каки-то 50 кілометрів. Природно, позиції Сталіна на переговорах були набагато сильніше. Фактично, від його слова залежав весь результат справи.

Показали, як би ненароком, союзникам і особистий бункер товариша Сталіна. На десятиметрової глибині, укріплений бетонними стінами і сталевими палями, цей бункер гарантував життя тому, хто може керувати країною і армією. Особливу увагу звернув на вкопані в скелю притулок Рузвельт - вже тоді американці розуміли, що з російським ведмедем рано чи пізно зіткнутися доведеться.

Після відповідної психологічної підготовки відбулася таємна зустріч Сталіна і Рузвельта. На ній було вирішено: Радянський Союз вступить у війну проти Японії, приреченої, але далеко не зломленої. Підсумком цих переговорів, крім іншого, стало значне розширення території СРСР.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

У тристоронніх переговорах Сталін неабияк прогнув інших учасників. За вступ у війну проти Японії Радянський Союз отримав цілих 56 островів Курильської гряди і Південний Сахалін. Була сформована сучасна Калінінградська область - там, де ще недавно була Східна Пруссія.

Але і це було ще не все. Саме на тих переговорах вирішили основні принципи формування ООН і головного інструменту всієї організації, Радбезу з правом вето. Суперечки про це мало не привели до нової війни - союзники не хотіли, щоб СРСР отримували такий вплив в Європі. На щастя, незламна воля дозволила Сталіну настояти на своєму. Таким чином були встановлені кордони, які стримують вже почався хаос післявоєнного світу.

Але вже зовсім скоро після Ялтинських переговорів стався перший інцидент, який розгорнувся в холодну війну. Однак, якби не було сформовано на той час принцип ООН і Ради Безпеки, і якщо не було б тих секретних переговорів з Рузвельтом, вона цілком могла б стати "гарячою".

Як повідомляв портал "Знай.uа", Сухановська в'язниця суворого режиму в наші дні залишається одним з головних символів сталінських репресій. Важка слава Спец об'єкта 110 пережила навіть сам Радянський Союз. Місце не дарма вважали проклятим і ті, хто ні в Бога, ні в чорта не вірив. Що відомо про це жахливе прокляте місце.