В Італії археологи виявили останки чоловіка, який, імовірно, був розіп'ятий на хресті, а потім похований без почестей на півночі країни.

Цю інформацію повідомляє науковий журнал Archaeological and Anthropological Sciences.

Під час вивчення останків, археологи виявили сліди-отвори у п'ятій кістці. Експерти вважають, що це свідоцтво розп'яття, "оскільки параметри діри вказують на те, що через неї пройшов цвях".

"Римляни винайшли розп'яття, але використовували його досить довго - до того, як у четвертому столітті цей вид кари заборонив імператор Костянтин. Записів про страти через розп'яття на хресті збереглося безліч, а от археологічних матеріалів - дуже мало; нова знахідка може бути лише другим відомим свідченням існування цієї жорстокої практики", - йдеться в матеріалі.

Популярні новини зараз
Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Відключення світла обіцяють припинити: але радіти будемо недовго Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

За словами вчених, римляни, найчастіше, розпинали рабів, іноземців та дезертирів: "довгу і болісну смерть на хресті залишали для особливо зневажуваних засуджених".

"Антропологи вважають, що скелет належав чоловікові, невисокому і худому, загиблому у віці 30 з невеликим років. Чоловік, ймовірно, все життя недоїдав, а відсутність ритуальних предметів в місці поховання може свідчити про його низький соціальному статусі, що узгоджується з версією про те, що його стратили", - йдеться в матеріалі.

У 1968 році археологом Висиліо Цаферисом був знайдений скелет, який підтверджував практику розп'яття в стародавні часи. В Єрусалимі він виявив людські останки з 17-сантиметровим цвяхом, на якому зберігся маленький фрагмент дошки, зробленої з стовбура оливи.

"Поховання з Гавелло не таке красномовне; немає ні цвяха, ні дерева, ні другої п'яткової кістки, інші частини кістяка збереглися погано. Крім того, археологи не виявили ознак того, що руки були прибиті до дерева - кістки не зберегли слідів, які можна було б інтерпретувати таким чином. Втім, можливо, що кати не прибили руки засудженого до хреста, а просто прив'язали - з чоловіком, останки якого знайшли в Єрусалимі, вчинили так само", - йдеться в матеріалі.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", многочисленные художники, що століттями зображували розп'ятого Ісуса Христа, помилялися.