Легенда про гаргулью з'явилася в 7 столітті нашої ери. На території сучасної Франції. Так в давніх переказах говориться, що один шкідливий дракон, якого звали La Gargouille, жив в річці Сені. Він довгі роки відправляв під воду річкові судна, що пропливали по водах Сени, заливав водою будинки, що стояли на березі річки, і викликав повені. З пащі дракона на все і всіх навколо обрушувалися то вогонь, а то найпотужніші водні потоки. Цим він завдав людям чимало лиха.

Горгулья здійснювала свої численні безчинства до тих пір, поки лицар в виблискуючих обладунках Архієпископ Святий Руан не приборкав її. Архієпископ Руана виманив горгулью з води, втихомирив хрестом і привів в місто, де жителі вбили її.

Згідно з іншими легендами, горгулью вважали злим духом, який прийшов з підземного світу, населеного крилатими драконами. Створивши щось жахливе на Землі, вона зникає без сліду. Але якщо на неї встигнути вплинути чимось духовним, то горгулья перетвориться на камінь.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

А в архітектурі міфічна істота стала виконувати роль прикрас або використовується як водостік. Правда, він зазнав деяких змін. У одних кам'яних горгуль видно крила, інші схожі на чорта з рогами і копитами, а треті - на фантастичних тварин. Також вважалося, що ці статуї охороняють житло від усякої нечисті.

Варто відзначити, що в наші дні великою популярністю користуються татуювання горгулі. Вважається, що вона відлякує своєю потворною зовнішністю всіх ворогів і приносить удачу власникові татуювання.

У середні століття все духовне було в храмах, тому скульптури цих чудовиськ часто прикрашали фасад середньовічних готичних храмів. Місце їм відводилося десь скраю, а в центрі розташовувалися скульптури позитивних релігійних персонажів, які й придушували злий горгулью.

Часто на храмах можна побачити скульптури горгуль, що сидять на плечах тих, хто згрішив. Також вважалося, що як тільки хтось згрішить, то з'являється ще одна горгулья.

У середньовічній архітектурі скульптурами горгуль стали прикрашати водяні сливи на дахах замків. Їх ставили кілька, щоб розосередити потоки дощової води.

Яскравими представниками кам'яних "храмових" горгуль є горгулі Нотр-Дам де Парі. Спочатку їх на фасаді не було, але під час реставрації 1841 року скульптор Виолле-ле-Дюк додав їх у великій кількості, що додало будівлі особливого колориту.

Цікавий факт, у більшості горгуль дощова вода зливається через пащу, але на фасаді міської церкви німецького містечка Фрайбург є горгулья, яка кігтями з силою вчепилася в стіну, а вода стікає через анальний отвір.

З чуток, будівельникам церкви міська влада занижували зарплату. Будівля, де сиділи чиновники, знаходилося поруч зі споруджуваним храмом, тому будівельники вирішили помститися так: на стіні храму, що виходить на вікна міської ради, вони помістили горгулью з задом, що стирчить.

Нагадаємо, наймертвіший храм світу змусить ваше серце битися частіше.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Китай - дивовижна країна, яка має одну з найдавніших у світі історій. Пропонуємо вам ознайомитися з неймовірними фактами про Піднебесну!

Також "Знай.uа" писав, як знаходили відьму на Русі.