Легенда про гаргулью з'явилася в 7 столітті нашої ери. На території сучасної Франції. Так в давніх переказах говориться, що один шкідливий дракон, якого звали La Gargouille, жив в річці Сені. Він довгі роки відправляв під воду річкові судна, що пропливали по водах Сени, заливав водою будинки, що стояли на березі річки, і викликав повені. З пащі дракона на все і всіх навколо обрушувалися то вогонь, а то найпотужніші водні потоки. Цим він завдав людям чимало лиха.

Горгулья здійснювала свої численні безчинства до тих пір, поки лицар в виблискуючих обладунках Архієпископ Святий Руан не приборкав її. Архієпископ Руана виманив горгулью з води, втихомирив хрестом і привів в місто, де жителі вбили її.

Згідно з іншими легендами, горгулью вважали злим духом, який прийшов з підземного світу, населеного крилатими драконами. Створивши щось жахливе на Землі, вона зникає без сліду. Але якщо на неї встигнути вплинути чимось духовним, то горгулья перетвориться на камінь.

А в архітектурі міфічна істота стала виконувати роль прикрас або використовується як водостік. Правда, він зазнав деяких змін. У одних кам'яних горгуль видно крила, інші схожі на чорта з рогами і копитами, а треті - на фантастичних тварин. Також вважалося, що ці статуї охороняють житло від усякої нечисті.

Варто відзначити, що в наші дні великою популярністю користуються татуювання горгулі. Вважається, що вона відлякує своєю потворною зовнішністю всіх ворогів і приносить удачу власникові татуювання.

У середні століття все духовне було в храмах, тому скульптури цих чудовиськ часто прикрашали фасад середньовічних готичних храмів. Місце їм відводилося десь скраю, а в центрі розташовувалися скульптури позитивних релігійних персонажів, які й придушували злий горгулью.

Часто на храмах можна побачити скульптури горгуль, що сидять на плечах тих, хто згрішив. Також вважалося, що як тільки хтось згрішить, то з'являється ще одна горгулья.

У середньовічній архітектурі скульптурами горгуль стали прикрашати водяні сливи на дахах замків. Їх ставили кілька, щоб розосередити потоки дощової води.

Яскравими представниками кам'яних "храмових" горгуль є горгулі Нотр-Дам де Парі. Спочатку їх на фасаді не було, але під час реставрації 1841 року скульптор Виолле-ле-Дюк додав їх у великій кількості, що додало будівлі особливого колориту.

Цікавий факт, у більшості горгуль дощова вода зливається через пащу, але на фасаді міської церкви німецького містечка Фрайбург є горгулья, яка кігтями з силою вчепилася в стіну, а вода стікає через анальний отвір.

З чуток, будівельникам церкви міська влада занижували зарплату. Будівля, де сиділи чиновники, знаходилося поруч зі споруджуваним храмом, тому будівельники вирішили помститися так: на стіні храму, що виходить на вікна міської ради, вони помістили горгулью з задом, що стирчить.

Нагадаємо, наймертвіший храм світу змусить ваше серце битися частіше.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Китай - дивовижна країна, яка має одну з найдавніших у світі історій. Пропонуємо вам ознайомитися з неймовірними фактами про Піднебесну!

Також "Знай.uа" писав, як знаходили відьму на Русі.