Він оспівував любов до жінки. Його любовна лірика - справжній гімн прекрасній статі. Але виявляється, Лорку треба читати між рядків. Так, у всякому разі, вважає один з найвідоміших дослідників його творчості, виходець з Ірландії і іспанський підданий Ян Гібсон.

Так, здається неймовірним, що великий іспанський поет, драматург, музикант і художник Федеріко Гарсіа Лорка був геєм. Проте, як вважає німецький журнал Spiegel, саме гомосексуалізм Лорки є ключем до інтерпретації його творчості. До такого висновку приходить і автор недавнього дослідження, яке для багатьох шанувальників творчості Лорки в його рідній Іспанії було схоже грому серед ясного неба.

Федеріко Гарсіа Лорка народився недалеко від Гранади (Іспанія) 5 червня 1898 року в родині музикантів. Дитинство, проведене в атмосфері поезії і музики, багато в чому визначило його долю. У 1909 році сім'я поета переїздить в Гранаду.

Популярні новини зараз
"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

У 1914 році Гарсіа Лорка стає студентом Гранадского університету, де він потайки пише свої перші вірші. І вже в 1918 році придбав популярність його перша поетична збірка "Враження і пейзажі".

1919 рік для поета ознаменовується початком нового життя в Мадриді. Тут він надходить в Студентську резиденцію, де знайомиться з Сальвадором Далі, Луїсом Боньюелем і Рафаелем Альберті.

Лорка оселився в студентському кварталі в Мадриді. У нього з'явилися друзі серед молодих художників-авангардистів.

Життя, здавалося, була наповнена до межі. Але в любові Лорка залишався нещасний. У католицькій, консервативної Іспанії навіть в ліберальних студентських колах гомосексуалізм вважався "дефектом".

І саме тоді в серце Лорки зародилися ніжні почуття по відношенню до великого художника, які він пронесе через усе життя.

Федеріко Гарсіа Лорка закохався в каталонського художника Сальвадора Далі, який починав тоді свою стрімку кар'єру. Але той схилявся лише перед генієм Лорки як поета. А ще один друг і однодумець, іспанський кінорежисер Луїс Бунюель, і зовсім був гомофобом.

У наступні роки Гарсіа Лорка повністю віддається поезії. Серед його поетичних збірок "Книга віршів" (1921), "Циганський романсеро" (1928), "Диван Тамаріта" (1930), "Коли пройде п'ять років" (1930) і ін. Його твори просякнуті народним свідомістю і настроєм канте хондо.

Взаємність в одностатевій любові Лорка вперше дізнався лише в Нью-Йорку, куди він виїхав з Іспанії в 1929 році і де підробляв піаністом в барах Гарлема. А на Кубі, в написаній ним там театральній п'єсі, він навіть відкрито піднімає тему гомосексуалізму. Щастя в любові Лорка переживає і після повернення до рідної Іспанії в 1931 році. Але прихід до влади Франко обернувся для поета фатальними наслідками.

Причому, Гібсон вважає, що, в першу чергу, саме через свою сексуальну, а не політичну орієнтацію Лорка став об'єктом переслідування з боку франкістів.

Його називають "червоним поетом", який ненавидів церкву і генералів, і вважають жертвою фашистів Франко. Від їхніх рук Лорка загинув в 1936 році - як і тисячі інших іспанців, які дотримувалися лівих поглядів. І до самої смерті Франко вірші Лорки були заборонені в Іспанії.

Але Ян Гібсон пропонує по-іншому осмислити творчість іспанського поета, а саме - відштовхуючись від його сексуальну орієнтацію. "Лорка і гомосексуалізм", - так називається нова книга Гібсона, яка викликала чимало бурхливих суперечок. І це не дивно, адже вона стала першим подібного роду аналізом творчості Лорки.

У 1936 році, перед початком громадянської війни, Лорка їде на батьківщину. Однак його перебування в Гранаді довелося на військовий заколот, який спалахнув на півдні Іспанії. Поет був заарештований фалангістами як "лівий", хоча до жодної політичної партії не належав. Федеріко Гарсіа Лорка був розстріляний в передгір'ях Сьєрра-Невади в яру Віснер 19 серпня 1936 року.

Портал "Знай.uа" повідомляв, що приховує остання загадка Антуана де Сент-Екзюпері — знаменитого французького письменника, автора "Маленького принца".