Про таку знахідку у Майданівському лісництві розповів на своїй сторінці у Facebook монах-студит Юстин Бойко, саме ж місце виявив його брат Михайло.

"На фото будинок пасічника. А насправді це був центр підпільної Церкви, у якому діяв проповідник віри о. Михайло Косило. Офіційно він діяв як пасічник Делятинського лісокомбінату. Саме ця професія дозволяла йому і офіційно працювати на роботі, і бути повноцінним священиком УГКЦ", - йде мова у дописі.

Тепер брати Бойки планують відновити це місце. Допис уже зібрав багато коментарів, із яких можна дізнатися навіть ім'я людини, яка свого часу збудувала каплицю серед лісу. Як виявилося, це був лісничий Василь Струк.

"Якщо я не помиляюсь, мій дід був лісничим Майданського лісництва і безпосереднім керівником о.Михайла, оскільки він працював там пасічником. Радий, що мій дід, знаючи про підпільну діяльність і всю небезпеку, всіляко сприяв діяльності Косила та справі УГКЦ. Вони залишились добрими друзями аж до смерті. о.Михайло видатна постать для нашого краю", - пише його онук.

Отець Петро Голіней  підтвердив ці слова, зазначивши, що навіть був присутній на посвяченні цієї каплиці:

"Андрію! Ти зовсім не помилився. У свій час саме твій дід - Василь Струк і обладнав там каплицю. Я був на її посвяченні. Був присутній і твій дід. Отець Михаїл сказав у його честь гарне подячне слово за підтримку о. Михаїла в роки праці на пасіці і прикриття його педагогічної діяльності".

Як повідомляє видання Galinfo, о. Михаїл Косило народився 20 грудня 1932 року в Дорі коло Яремча в родині побожних християн і свідомих українців. У релігійному і національному дусі виховували вони свого сина, якому ще змалку прищеплювали любов до Бога, рідної мови і культури: щоденні молитви, Служба Божа, Сповідь і Св. Причастя. Великий вплив на його життя і духовне покликання мав студитський монастир св. Пророка Іллі в Дорі.

Змалку прислуговуючи в монастирській церкві, Михась не лише здобув глибокі практичні знання церковного молитовного правила, літургійних практик і піснеспівів, але й пройнявся духом священницького аскетизму.

Воєнне лихоліття та реалії войовничого атеїзму лише посилили його прагнення всеціло посвятитись служінню Христові та Його Католицькій Церкві. А остаточно стати священиком він вирішив після знайомства з о. прововідник Антонієм Казновським, який прибув у Дору наприкінці 1940-х років. Під його духовним проводом Михаїл пройшов вишкіл та склав іспити за програмою Львівської Богословської Академії, а 13 червня 1958 р. отримує священичі свячення з рук Єпископа-Мученика Миколая Чарнецького. Через декілька днів за активну підпільну діяльність та спробу зареєструвати у Дорі греко-католицьку громаду о. Косило разом з о. Казновським, згідно із судовим вироком „за незаконну релігійну та антирадянську діяльність”, отримують тривалі терміни ув’язнення у тюрмі м. Жданова (тепер – Маріуполь). Там о. Антоній помирає на руках о. Михаїла.

Також невдовзі після звільнення о. М. Косило отримує другий термін в таборах посиленого режиму Омської обл.

Примітно, що на початку 1970-х років Блаж. Мученик, Єпископ Станиславівський Іван Слезюк призначає о. Косила ректором підпільної духовної семінарії. Також під його духовним проводом священичу формацію здобули понад 20 священиків: Найстарший з них – Митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василь Семенюк, наймолодший – нинішній Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Коли УГКЦ була вже легалізована о. Михаїл Косило отримує духовне призначення на Буковину. Будучи деканом Чернівецьким, він засновує кільканадцять парафій, домагається повернення в лоно УГКЦ Собору Успення Богородиці в Чернівцях, ремонтує і починає Богослужіння у цій історичній святині. За визначні заслуги перед Церквою глава УГКЦ Мирослав Іван Кардинал Любачівський нагороджує о. Михаїла золотим нагрудним хрестом з прикрасами та митрою, а Єпископ-Ординарій Івано-Франківський, Ісповідник віри Владика Софрон Дмитерко призначає його Генеральним Вікарієм Буковини.

Наприкінці Ювілейного 2000-го Року Різдва Христового, сповнений фізичних і духовних сил, отець-ісповідник Михаїл Косило на 68 році життя і 43 році священства раптово відійшов по вічну нагороду до Бога.

Отець Михаїл Косило дійсно справив вирішальний вплив на священиче покликання Блаженнішого Святослава (Шевчука). Про це неодноразово казав і сам Глава УГКЦ. 

Дивіться детальніше про греко-католицьку церкву.