Як стверджують учасники конкурсу, ця норма є пережитком радянських часів, а на її застосуванні до переможця наполягла член Антикорупційної ради Міноборони Дана Ярова, повідомляють ЗМІ.

За інформацією від учасників торгів, претенденти мали подати звітність про наявність не менше 50 працівників. Така вимога міститься у п.105.

Переможець, як і належало, надав відповідні документи про наявність у нього більше 60 працівників, які отримують зарплатню і належним чином застраховані.

Втім, це не влаштувало Ярову і вона наполягла на застосуванні до переможця пункту 101. Цей пункт містить норму про середньооблікову кількість працівників, яка має бути не менше 42.

Справа у тому, що середньооблікова кількість працівників є радянським анахронізмом. За наявності сучасного електронного обліку виводити середнє значення немає потреби. До того ж, це середнє значення може суперечити п.105. про 50 працівників на звитний день.

Популярні новини зараз
У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб Українцям приготували нову виплату у 4 тис. гривень, але не всім: хто потрапить у списки "обраних" Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

Це протиріччя між п.105 і п.101 пояснив один з підрядників, який брав участь в аукціоні: «У разі, коли у учасника торгів на початку березня було 10 працівників, у середині місяця – 15, а 31 числа, наприклад, 65, то, звісно, середньооблікова кількість становитиме всього 30 – тобто менше 42».

Водночас під час аналогічного аукціону по Житомирській області п.101 до переможця не застосовуався.

З цього учасники ринку роблять висновок, що у Житомирській області перемогу здобула «зручна» для Ярової компанія, а у Львівській – ні.

До речі, нещодавно повідомлялося, що за втручання Дани Ярової у формування тендерних умов для учасників аукціонів із забезпечення ЗСУ харчуванням рітейлери як найпотужніші гравці ринку змушені були самоусунутися. У підсумку 8 з 22 лотів загальною вартістю 7,21 млрд гривень виграла компанія «АТОМСЕРВІС», проти якої СБУ розслідує кримінальну справу.