Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку декларації колишнього начальника митного посту «Укрпошта» Київської митниці Руслана Фірсова. За результатами перевірки виявлено невідповідності на суму понад 14 млн грн, що може свідчити про можливі порушення антикорупційного законодавства.

Основні факти, виявлені НАЗК

«Позичені» 375 тисяч доларів

У своїй декларації Фірсов зазначив, що отримав 375 тисяч доларів США у вигляді позики від друга сім’ї. Однак відсутність належних документальних підтверджень походження цих коштів викликає сумніви в їхній законності.

Скандальна купівля Toyota Land Cruiser

За офіційними даними, дружина ексмитника придбала автомобіль Toyota Land Cruiser 200 (2017 року випуску). У декларації зазначена його ринкова вартість – 1,64 млн грн (≈45 тис. дол.), проте в договорі купівлі-продажу вказана значно нижча ціна – 20 тис. грн. Така невідповідність може свідчити про навмисне заниження вартості для уникнення фінансового контролю.

Нерухомість на 8,6 млн грн

Фірсов намагався приховати нерухоме майно, переоформивши його на матір. Йдеться про будинок і шість земельних ділянок, загальна вартість яких оцінюється у 8,6 млн грн. Вищий антикорупційний суд (ВАКС) раніше ухвалив рішення про конфіскацію цього майна, визнавши його набутим незаконним шляхом.

Можливі наслідки перевірки

Результати розслідування можуть стати підставою для відкриття кримінального провадження. Якщо доведуть, що Фірсов умисно подав недостовірну інформацію в декларації або приховував майно, йому загрожує відповідальність за статтею 366-2 Кримінального кодексу України («Декларування недостовірної інформації»).

Популярні новини зараз
Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Будинки та квартири залишаться без опалення: експерт по комуналці попередив українців Українці знову переводять годинники в березні: чому скасування літнього часу відкладається Тисячі пенсіонерів залишаться без індексації у березні: кого торкнеться обмеження
Показати ще

НАЗК вже передало матеріали до правоохоронних органів, і тепер остаточне рішення щодо можливого притягнення ексмитника до відповідальності має ухвалити суд.