Днями відомий експерт та журналіст Ігор Хмурий анонсував вихід масштабного журналістського розслідування «Хто зірвав закупівлю бронежилетів для ЗСУ?» Команда зібрала ексклюзивні документи і зробила чимало невтішних висновків про прямі угоди Держоператора тилу (ДОТ) з українськими виробниками бронежилетів. Зокрема згадала про одного із найвідоміших постачальників — компанію «УКРТАК».

У 2024 році «УКРТАК» заключили пряму угоду на постачання 12 тисяч бронежилетів. Торги не проводились. Тоді за компанією вже закріпилось звання «один із найбільших фаворитів ДОТ». Поставки затримувались, угоди не виконувались, але все це не заважало «УКРТАК» підписувати нові. Врешті виконавець порушив усі можливі терміни, а бійці так і не дочекались броніків. Влітку журналісти забили на сполох. На їхні обґрунтовані заяви довгий час не зважали. Проте нарешті за кілька днів до 2025 року угоду розірвали. Чи зробили висновки? Судячи з останніх новин — ні.

Нацгвардія віддала контракт на 10 тисяч бронежилетів компанії… «УКРТАК». Не зважила на те, що минулого року цей виконавець не дотримався зобов’язань перед ЗСУ більш ніж на мільярд (!) гривень. На те, що ДОТ розірвав з ним угоду. Та на скандал, в який постачальник потрапив через контрабанду комплектуючих для бронежилетів із Туреччини.

Компанії дали другий шанс, сподіваючись на раніше проведену роботу над помилками? Можливо. Але навряд чи. На це вказує всього кілька очевидних фактів. Два роки тому в інтерв’ю одному з телеканалів засновник компанії Северіон Дангадзе розповідав про ідею створення «УКРТАК» «як відповідь на велику кількість неякісної продукції для військових». Казав, що «ми не маємо права заощаджувати на сировині й матеріалах. Це те саме що заощаджувати на наших хлопцях і дівчатах». І запевняв, що продукція виробляється в Україні хоч і більшість матеріалів закуповуються за кордоном. Насправді ж все було абсолютно не так. Компанія вибудувала схеми, які дозволяли оминати вимоги законодавства, не зважати на торги, терміни. Щоразу оминала відповідальності за «ляпи». Такий у Дангадзе стиль ведення справ. І він вказує на те, що і Нацгвардія запланованих броніків навряд чи дочекається.

Подібний «бізнес» підхід засновника «УКРТАК» не дивує, якщо ознайомитись з його біографією. У 2017 році в ЗМІ активно обговорювалась його особистість. Тодішній Генпрокурор України Юрій Луценко під час прес-конференції звинуватив Міхеїла Саакашвілі в отриманні грошей від російського олігарха Сергія Курченко для дестабілізації ситуації в Україні. Представником у грошових справах виступав Дангадзе. До цього нинішній бізнесмен затримувався поліцією за підробку документів і викрадення автомобіля. Також нападав на співробітників поліції. Врешті у 2017 році чоловіка звинуватили у держзраді та сприянні у спробі державного перевороту.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025: чому частина пенсіонерів отримає доплати лише влітку Українці отримають бонус до пенсії – понад 2 тисячі: про які категорії подбали Слідом за березневою індексацією пройде ще одна: кому підвищать пенсії Більше жодної "Укрпошти": пенсіонерам дозволили перевести виплати
Показати ще

Дивний бекграунд як для людини, яка дотична до оборонної промисловості країни у стані війни. Держзрада, спроба державного перевороту, непрозорі тендери, порушення термінів виконання робіт — занадто багато ниточок в одній котушці. Розплутувати ці ниточки повинні не тільки журналісти.