У 2024 році він придбав розкішну квартиру та автомобіль майже на 4,5 млн грн. Джерела походження грошей викликають чимало питань, адже частину коштів він нібито позичив у знайомого адвоката. Його дружина, суддя Наталя Марфіна, свого часу допомагала переслідувати автомайданівців, а згодом фіктивно розлучилась, аби врятувати майно, пише Слідство.Інфо.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяХабарник з минулого, якому дозволили жити по-новому
Віталія Марфіна затримали у 2011 році під час отримання хабаря в розмірі 180 тисяч доларів, коли він працював у контррозвідці СБУ. Покарання виявилося більше символічним — штраф 25 тисяч гривень, хоча розмір хабаря вражає. Здавалося б, після такого інциденту кар’єра і фінансові апетити мали б згаснути. Але ні.
Уже в 2024 році Віталій Марфін купує елітну квартиру в Києві площею понад 200 квадратних метрів за 3,8 млн грн та позашляховик FORD EXPLORER за 750 тисяч грн. Частину суми (1,5 млн грн) він нібито позичає у адвоката Андрія Школяра. Звідки решта грошей — невідомо.
Дружина-суддя, яка служила режиму і "захищала" правосуддя
Наталя Марфіна — суддя Дніпровського райсуду Києва з 2013 року, і має не менш суперечливу репутацію. Саме вона розглядала справу автомайданівця Євгена Кузьмінського, якого позбавили прав після поїздки до Межигір’я. Суддя знала про фальсифікації, однак відмовила в задоволенні позову. Після того, як її викликав голова суду, рішення, за словами адвоката, кардинально змінилось.
Фіктивне розлучення як порятунок майна
Після затримання Марфіна у 2011 році, його дружина подала на розлучення. Але, як встановила Громадська рада доброчесності, це могло бути фікцією — аби уникнути арешту майна. У деклараціях суддя продовжувала вказувати колишнього чоловіка як особу, з якою проживає. Пара продовжувала спільні подорожі за кордон і знову офіційно поєднала шлюб.
Нові справи і старі схеми
У 2025 році на Наталю Марфіну подали дисциплінарну скаргу. Причина — відмова в задоволенні позову адвоката через формальність у документах, яку він не міг виправити через старий формат посвідчення. Однак інспектори вирішили, що порушень не було, і справу проти судді не відкрили.
Родина Марфіних — типовий приклад того, як у системі правосуддя можна уникати будь-якої відповідальності. Декларації, фіктивні розлучення, дорогі покупки після гучних справ — усе це укладається в шаблон українського "правосуддя" по-старому.