Так, її запідозрили у адміністративному впливові на суддю Шевченківського райсуду Києва Павла Слободянюка, який вже 13 років слухає справу Петра Михайленка — рідного брата очільниці антикорсуду. Про це йдеться в журналістському розслідуванні мережі викривачів CorruptUA.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише видання Резонанс. Публікуємо матеріал без коментарів та ремарок. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.
У матеріалі зазначається, як відомо з публікацій ЗМІ, Сергій Мельниченко (лідер КУПРу, скандальний громадський активіст) та Петро Михайленко після Помаранчевої революції організували схему “рейдерства” забудовників, а на той момент адвокатка Віра Михайленко, будучи головою адвокатського об’єднання та членкинею КУПРу, здійснювала юридичний супровід псевдоактивістів, які, за даними журналістів, “кошмарили” будкомпанії.
Та наразі, як стало відомо з матеріалів з публічної площини, у Шевченківському районному суді Києва вже як 13 років “застрягло” та не розглядається провадження №761/23385/17 (головуючий суддя — Павло Слободянюк). Сама ж Віра Михайленко формально вже більше 5 років очолює ВАКС.
Більш детально по цій справі — інформацію можна знайти на платформі clarity-project. В рамках цього провадження брат голови ВАКСу — згаданий вище Петро Михайленко — проходить як обвинувачений за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України (“Хуліганство”, максимальний термін покарання – до семи років позбавлення волі). Тобто, за умови подальшого затягування судового процесу, через два роки спливе строк давності, і фігурант теоретично зможе уникнути відповідальності за тяжкий злочин.
Як вказується у розслідуванні, за матеріалами з інших аналітичних систем, стало відомо, що Петро Михайленко побив співробітника Служби безпеки України. А частина четверта по цій статті свідчить, що зробив обвинувачений це при низці обтяжувальних обставин.
До слова, на майданчику clarity-project.info також вказано, що і раніше у Михайленка були проблеми із законом — три адмінпорушення та стягнення боргу по цивільній справі.
З урахуванням наявної у розслідувачів інформації щодо Петра та Сергія Мельниченка, а саме здійснення ними очевидно рейдерських дій по відношенню до забудовників, доречно було б допустити наявність людини, що здійснює юстиційний супровід зазначеної діяльності та навіть підтримку з боку Київської міської державної адміністрації, зазначається в статті.
Цілком ймовірно, вказані зазначені особи (псевдоактивісти, колишні КУПРівці), могли використовувати власні зв’язки у сфері адвокатури, юстиції, правоохоронних органів, кримінального середовища та апарату КМДА, щоб побудувати навіть ціле організоване злочинне угрупування, що додатково підсилюється окремими суддями. Можливо, навіть окремими представниками Вищої ради правосуддя, адже цей орган чомусь не бачить явного конфлікту інтересів у голови ВАКС у справі її брата.
Адже посада голови ВАКС відкриває лазівку для адміністративного тиску на Шевченківський райсуд столиці та його суддів. А це очевидне зловживання владою та корупція, випливає з розслідування.
В матеріалі нагадується також, що восени 2020 р. Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя притягла до відповідальності Михайленко, яка на той час була вже слідчим суддею ВАКС.
Тоді їй призначили попередження за дозвіл проводити заочне розслідування щодо скандального ексміністра часів Януковича-Азарова Миколи Злочевського. Останній втік із України у 2014-му.
Примітно, на на фоні точкових гучних скандалів довкола ВАКСу — інстанції, яку беззмінно очолює Михайленко, — результати роботи антикорсуду за п’ять років, по факту залишають бажати кращого.
Так, 5 вересня 2024-го виповнилося 5 років від початку роботи ВАКСу. Втім, за оцінками журналістів, резонансних вироків за ці роки було не так вже й багато. А рівень недовіри суспільства до ВАКС, НАБУ і САП – досяг 70%.
Чи має голова ВАКС якесь відношення до саботування як антикорупційних справ, так і родинної, – стане предметом для наступних журналістських розслідувань та перевірок зі сторони ВРП і правоохоронних органів, підсумовується у статті.