У Києві у понеділок, 14 вересня, розпочалися роботи з трасування фундаменту Десятинної церкви, повідомляють у Музеї історії України, який є користувачем ділянки, де була Десятинна церква. Проведення всіх робіт коштуватимуть 800 тисяч гривень, розповіла директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Частину коштів для трасування надасть бюджет Києва, а решту збиратимуть з добровільних пожертвувань. Думаю, що за три місяці ми встигнемо завершити цей проект", – сказала Сосновська для Радіо Свобода.
Вона додала, що виступає за те, щоб не встановлювати огорожу навколо історичної пам'ятки, адже роботи з консервування решток фундаменту вже проведені і пошкодити саму пам'ятку неможливо. Питання про встановлення огорожі поки обговорюється.
Читайте також: Столицею шириться стріт-арт (фото)
Раніше фундамент церкви хотіли музеїфікувати і обриси планували накрити великою монолітною плитою на сваях, під якою би діяв музей, а на самій плиті проводити богослужіння.
Десятинну церкву звели у Києві наприкінці 10-го століття. Вона вважається першою камʼяною церквою Київської Русі. Її зруйнували у 13-му столітті орди хана Батия, які тоді захопили Київ. Після цього церкву кілька разів відбудовували, зокрема – наприкінці 19-го століття. У 1928 році радянська влада зруйнувала останню зі спроб відтворити Десятинну церкву.