Згідно з наказом Моз №1423 "Про затвердження Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін", аптекам під загрозою штрафу забороняється відпускати 89 найменувань лікарських засобів з 21 діючою речовиною дорожче, ніж встановлено урядом, повідомляє 112.ua

Медична реформа в Україні передбачає запуск програми реімбурсації – компенсації вартості ліків державою. По суті, пацієнт буде безкоштовно отримувати ліки за рецептом, а держава компенсує кошти постачальнику. Така практика вже реалізована в багатьох країнах, Україна на черзі.

Щоправда, спершу уряд знизить ціни, щоб не платити стільки ж, скільки платять люди. У моз вважають, що ціни на ліки в інших випадках завищують на 300% у порівнянні з сусідніми країнами. Щоб не дозволяти аптекам наживатися на завищенні цін, введуть референтні ціни.

Спочатку держрегулювання цін на ліки впроваджується за трьома напрямками: серцево-судинні захворювання; цукровий діабет другого типу і бронхіальна астма. Створено спеціальний реєстр, куди потрапили 89 препаратів, розроблених на підставі 21 діючої речовини - міжнародної непатентованої назви (МНН). І саме діючу речовину, а не назву препарату, лікарів зобов'яжуть вписувати в рецепти.

Зараз рецепти виписують за принципом рекомендацій препаратів конкретних виробників, але після запуску програми призначати тільки лікуючу речовина та дозування, а пацієнт вже на вибір вирішує, який препарат купити. Так сподіваються зламати монополію на фармацевтичному ринку, а також корупційні схеми.

Популярні новини зараз
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Показати ще

Нагадаєм, портал "Знай.ua" повідомляв про бізнес контрабандних поставок підробних ліків з окупованих територій.