Багато вже замислюються про те, як вийти з посту без шкоди для здоров'я. Наближається Великдень і вже багато хто з нас у передчутті поласувати улюбленими продуктами від яких довелося відмовитися на час дотримання посту.

Церковні служителі кажуть, що додержання посту це не дієта, а спосіб життя. Кожен з нас, виходячи з особистих мотивів дотримувався пісного харчування.

Вихід з посту повинен відбуватися поступово. Чим довше триває період дотримання рослинно -вуглеводного живлення, тим довше буде відбуватися період адаптації після виходу з такого харчування. В залежності від індивідуальності кожного організму, з-за періоду обмеження в харчуванні здоров'я може трохи похитнутися і в результаті дотримання поста призведе до сумних наслідків.

Після завершення обмеження харчування ми можемо придбати кілька бід: заворот кишок, хвороби печінки, розлади ШКТ. Після завершення посту ми допускаємо грубу помилку, що з самого ранку, під час розговіння, налітаємо на велику кількість їжі і алкоголю, при цьому зовсім не підготувавши організм до повернення до звичного харчування.

Багато вчених стверджують, що дотримання посту небезпечно для здоров'я.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин
Показати ще

Закінчуємо пост з розумом
Деякі використовують пост для того, щоб схуднути. Піст це хороший привід, щоб задуматися про повсякденне харчування. Неправильний вихід з посту це шкода для організму, але саме дотримання посту сприяє очищенню організму. Під час харчування легкою їжею ми відчуваємо легкість в організмі, травна система працює без перебоїв. Тому дотримання посту може в майбутньому підштовхнути на правильне харчування.

При дотриманні посту відбувається зміна у фізіології шлунково-кишкового тракту, в результаті шлунок виробляє ферменти, які розщеплюють крохмаль, клітковину, цукор, рослинний білок і жир. Тому, щоб шлунок почав знову виробляти більше ферментів, які відповідають за розщеплення м'яса, тваринних жирів, для цього потрібен певний час. Але ми не враховуємо цей факт і після закінчення посту починаємо навантажувати травну систему, яка не в силах відразу адаптуватися.
Лікарі рекомендують почати розговіння з киселю або відвару насіння льону. З народних рецептів рекомендується випити 20-30 грамів горілки, щоб пристосувати шлунок до прийому важкої їжі. Не навантажуйте відразу травну систему жирним салом, ковбасними та м'ясними виробами. Почніть розговіння з легкої їжі, наприклад, шматочок паски, яйця, овочі і фрукти.

Не варто відмовлятися від дотримання Великого посту, навіть якщо є якісь загрози здоров'ю. Всі проблеми можна запобігти, якщо поставитися до дотримання посту з розумом.

Раніше, портал "Знай.ua", розповів про те, що яблуко в тертому вигляді виводить з організму шкідливі речовини.