Школярі-випускники активно готуються до складання зовнішнього незалежного оцінювання, перший етап якого розпочнеться вже за місяць. Батьки змушені вивернути свої кишені, щоб дитина успішно підготувалась та склала ЗНО.

Нині в інтернеті пропонують безліч курсів з підготовки, у тому числі й онлайн-курси. Деякі батьки віддають перевагу заняттям з репетиторами. Одним словом, способів багато та й ціни також значно відрізняються, - пише "Сегодня".

Цього року обов’язковими предметами на ЗНО є українська мова та література, математика й історія України.

Репетитори масово пропонують свої послуги, про що свідчить понад дві тисячі оголошень на популярному сайті товарів та послуг OLX.

"Найбільша кількість пропозицій в Києві і області - близько 35% від загального обсягу. Далі йдуть Дніпропетровська (12%), Харківська (9%), Одеська (8%) і Запорізька області (5%)", - пише джерело.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Андрій Данилко похвалився неабияким досягненням - Вєрка Сердючка стала найкращою

Брежнєва на яхті показала, як відсвяткувала 58-річчя Меладзе: "Дізналися про трагедію"

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

Частіше всього репетитори беруть оплату за годину занять. Найдорожчі вчителі у столиці. А от у передмісті послуги репетитора вже будуть вдвічі дешевші.

У Києві в середньому батькам доводиться платити за одну годину занять з англійської 100-170 гривень, а от у Вишгороді, наприклад, ця сума складе 80 гривень, приблизно ж стільки заплатять і батьки з Дніпра. А от у Кривому Розі – всього від 30 гривень.

Крім репетиторів, також активізувалися шахраї, які пропонують допомогу в успішному складанні ЗНО: вони пропонують вже готові відповіді на питання, як вони говорять, відомі їм. Безліч подібних пропозицій можна знайти у соцмережах. Ціна за такі послуги від двох тисяч гривень за предмет.

Проте представники Українського центру оцінювання якості освіти попереджають, що відповіді, які пропонують ці особи, насправді фейкові, а самих питань, які будуть винесені на ЗНО, ніхто не знає.

"Складання тестів і друк сертифікаційних робіт здійснюються в умовах суворої конфіденційності. Тому настійно рекомендуємо не користуватися послугами шахраїв, адже ви неодмінно будете обмануті", - говорять в УЦОС.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", в Україні розпочалось пробне ЗНО.