Народний депутат Сергій Лещенко вимагає відставки голови комітету Верховної Ради з питань паливо-енергетичного комплексу Миколи Мартиненка.

Таку заяву Лещенко адресував спікеру парламенту Володимиру Гройсману і отримав відмову. Депутат повідомив, що причиною відставки Мартиненка є те, що в Швейцарії проти нього порушена кримінальна справа за хабарі.

Читайте також: Богатирьову заочно арештували

Колишній журналіст наголосив, що це загрожує спікеру гучним скандалом.

"Спікер Гройсман вирішив покривати Мартиненка, який перебуває під слідством у Швейцарії. Значить, розділить з ним ганьбу, коли це стане вже міжнародним скандалом", - написав Лещенко у Facebook.

Новина про хабарництво українського чиновника з'явилася в мережі 30 грудня 2014, але про неї забули в переддень новорічних свят. Чеська газета повідомила, що Микола Мартиненко отримав хабар в 30 мільйонів франків від компанії, яка поставляє обладнання для атомних електростанцій Skoda JS. У той момент "Народний фронт" назвав заяву "російською провокацією", сам Мартиненко заперечує кримінальну справу проти себе.

Лещенко відправив офіційний запит в посольство Швейцарії, щоб з'ясувати наявність кримінальної справи проти українського депутата. За законами Швейцарії всі прізвища в офіційних документах засекречені, проте ясно, що це слідство ведеться проти Мартиненка. Відомо, що парламентарій спеціально найняв швейцарского адвоката для цієї справи.