Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив про намір боротися за дисципліну в парламенті. Свій виступ в Раді спікер почав з критики депутатів-прогульників.

"Отже, дисципліна в залі. Із завтрашнього дня на сайті Верховної Ради буде публікуватися голосування кожного депутата. Ми створимо рубрику "Топ", щоб громадськість знала прогульників у обличчя, і хто як голосує", - заявив Гройсман.

Він закликав журналістів розпочати акцію "Стоп прогульник". Крім того, спікер підтримує ідею штрафувати "кнопкодавів". Він не назвав розміри штрафу, який слід стягувати з депутата, однак, на його думку "він має бути суттєвим".

"Наприклад, я знаю, що у Бундестазі за неперсональне голосування стягують, по-моєму, штраф сто євро. Але там зовсім інші заробітні плати. Там депутат парламенту отримує трошки більше дев'яти тисяч євро. Але в будь-якому, випадку ці штрафи відчутні", - сказав він.

Читайте також: Лещенко пригрозив Гройсману міжнародною ганьбою

На переконання Гройсмана, розміри штрафів та деталі їх стягнення можна буде визначити після прийняття законопроекту в першому читанні.