Саакашвілі допомогою Україні мститься Путіну - Креймер

поділитись

0

620

Імовірно, для нього допомогти Україні означає трохи поквитатись з росіянами

Попри всі сумніви, Саакашвілі зможе навести порядок в Одесі. Так вважає Дейвид Креймер, старший директор з прав людини та демократії в Інституті Маккейна.

Про це повідомляє "Голос Америки".

"Він має багато що запропонувати. Він молодий, енергійний. І, на мою думку, справді хоче зробити щось добре. Ймовірно, для нього допомогти Україні означає трохи поквитатись з росіянами. Свого роду це зведення рахунків з Путіним", - вважає Дейвид Креймер.

Інші американські експерти також здебільшого позитивно оцінюють те, що Саакашвілі став українським чиновником.

Фахівець з питань Кавказу в Інституті Карнеґі у Вашингтоні Томас де Ваал вважає, що в Україні Саакашвілі має значно складніші завдання, ніж це було для нього у Грузії.

"Для нього Україна – чужа країна, він має покладатися на чужу команду. Буде спротив і місцевого криміналітету, і тих, хто симпатизує Росії, а таких набереться чимало. Але Порошенко на це пішов, бо Саакашвілі – та особистість, яка може боротися з корупцією в Одесі. Швидше за все, він вибере для цього найжорсткіші методи. І на жаль, це може призвести до насильства на вулицях Одеси", - вважає експерт.

Ще один американський фахівець, директор Фонду Джеймстаун Ґлен Говард, вважає, що в умовах війни Україна має обмаль часу. Найкращим виходом в цій ситуації, на його думку, є привести людей ззовні, які ще себе не скомпрометували.

"Звісно, можна чекати 40-30 років і сподіватися, що нове покоління українців із західною освітою обійме важливі посади, але за такого варіанту вони втратять кілька десятків років. Адже час – не на боці українців. І не на боці Путіна. Щодня Україна стає все сильнішою з військової точки зору і з економічної. І це є загрозою для Путіна", - розповідає президент Jamestown Foundation.

Читайте також: Творець фейкового твіттера Саакашвілі зізнався у брехні

Ґлен Говард наводить приклади, коли саме іноземці з Грузії змінювали хід історії.

"Я можу пригадати приклад, коли польська армія після Першої світової війни перемогла росіян у битві над Віслою. Велика кількість генералів у польській армії були грузини. І це вберегло Польщу від потрапляння у руки Радянського Союзу. То чому ж Україні для досягнення своєї стратегічної мети не використати зараз таланти і добрі здібності грузинів?" - каже фахівець.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
25.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Боротьба з диктаторськими законами по-французьки
0
0
19:40 26.07.2017
Політичні інтриги, зрада та справжнє кохання
0
0
19:40 25.07.2017
Нинішній генеральний прокурор відомий своєю злопам'ятністю
0
0
18:00 25.07.2017
Як Південна Америка позбавлялася від іспанського ярма
0
0
20:55 24.07.2017
Перші хрестові походи та унікальна держава в пісках Палестини
0
0
14:01 22.07.2017