Президент Петро Порошенко сьогодні представив свої основні пропозиції щодо зміни Конституції в рамках децентралізації управління країною. Про це повідомляє Лига.Новости.

Глава держави підкреслив, що в правовому документі не буде пункту щодо особливого статусу Донбасу.

"Всі ці думки про особливий статус - від лукавого. Проект припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, які визначаються окремим законом", - зазначив він.

В проекті прописані пункти про ослаблення центральної влади. Особливість закону в тому, що президент отримує право розпускати місцеві органи влади.

"Принципово важливим вважаю право президента, як гаранта територіальної цілісності, на миттєву реакцію у вигляді ухвалення рішення про припинення повноважень. Це загальноєвропейська практика, і Венеціанська комісія таке право визнає", - додав президент.

Цей закон передадуть у Верховну Раду на розгляд вже завтра. До кінця дня президент пообіцяв оформити його для парламентаріїв.

Матеріал по темі: Порошенко вніс у Раду кандидатуру нового глави СБУ

Нагадаємо, що російські політики неодноразово заявляли про необхідність надання автономії сепаратистам Донбасу. Визначиться зі статусом конфліктного регіону просять європейські політики.