Нафта може протриматися рік на рівні 45 доларів - Крутіхін

поділитись
Низькі ціни найбільше вдарять по Венесуелі та Росії.

В останні дні ціна нафти марки Brent впала нижче $ 50 за барель. Падіння відбулося на фоні проблемності фондових ринків Китаю та побоювання швидкого виходу Ірану на нафтовий ринок.

[image=17188 align=left]

Про те, якою буде ціна на нафту для "Знай" говорить партнер консалтингового агентства RusEnergy, консультант з проблем нафтогазової галузі і політики Михайло Крутіхін.

- Які, на ваш погляд, причини або причина падіння цін на нафту в останні дні?

- У зниження нафтових цін один "батько" - співвідношення попиту і пропозиції. Спроби пояснити кон'юнктуру підступами політиків чи іграми біржовиків не витримують критики. Ринок реагує на зростання видобутку і на очікування економічного уповільнення або навіть спаду в країнах-споживачах нафти.

- Коли відчуємо вихід Ірану на арену на ринок?

- Очікування масованого виходу іранської нафти на ринок уже поступово стали враховуватися гравцями. Можна очікувати зняття санкцій в кінці цього року - початку наступного, але ефект майбутнього припливу пропозиції відчувається і зараз.

Читайте також: "Світові ринки вступають в тривалий період низьких цін на нафту"

- Чи можлива домовленість між Іраном, РФ та Саудівською Аравією щодо поведінки на ринку? Бо, з одного боку, ніхто з виробників не хоче сильного падіння цін. З іншого - Тегеран і Ер-Ріяд не люблять один одного.

- Ніякої домовленості я не очікую. Члени ОПЕК давно не працюють як картель, а Росія не є законодавцем цінових трендів, а вимушено йде за ними при експорті нафти.

[image=17189]

- Яким може бути цінове дно для нафти і як довго воно протримається?

- Пророцтва нафтових цін - заняття невдячне. Тим не менш, є підстави чекати, що ціновий коридор до кінця 2015 року може встановитися на рік-півтора на середньому рівні 45 доларів за барель марки Brent. Звичайно, з урахуванням цілком ймовірних стрибків і провалів.

- Пониження ціни вплине на сланцевий видобуток?

- Низькі ціни впливають на розробку запасів в сланцевих геологічних формаціях. Однак розвиток технологій і гнучкість цього сегмента нафтогазової галузі дозволяє очікувати деяке уповільнення приросту видобутку в США, але не різкого відкату від нинішніх "бадьорих" показників.

Читайте також: До кінця року нафта може подешевшати до 40 доларів - експерт

- Які країни-виробники нафти будуть страждати найбільше?

- Низькі ціни найбільше вдаряють по Венесуелі та Росії. У першій країні висока собівартість видобутку, а у другій значна частина потенційних проектів пов'язана з розробкою складної у видобутку нафти.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Матір винахідника та інженера Ілона Маска побувала у Києві.
0
0
04:42 04.12.2017
Найцікавіше про творчість журналістки
0
0
15:13 26.10.2017
Економічний експерт Максим Праздніков пояснив раптову любов політиків до криптовалюти
0
0
09:10 30.08.2017