Через те, що імпорт став занадто дорогим, українські товари потихеньку витісняють іноземні. За словами експертів, частка вітчизняних продуктів у супермаркетах збільшилася з 70% до 85%. А обсяг імпортних речей зараз скоротився майже на 50%, пишуть Вести. Бизнес.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ супермаркетах тепер можна купити моцарелу або "італійську" ковбасу вітчизняного виробництва. Поступово зникають дорогі італійські макарони, хлібці і тости, на їх місце приходять українські аналоги. Також менше стало імпортних йогуртів, замість них з'являються нові українські бренди.
"У цьому сегменті продукція коштувала на 30-40% дорожче, ніж вітчизняна. Коли вона практично пішла з полиць супермаркетів, її замінили українські товари", - розповів експерт Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
У підсумку, за його словами, ринок української продукції зріс з 70% до 85%, але в грошовому вимірі він просів на чверть.
"За перші півроку в натуральному вимірі продажі впали на 25% в роздрібному товарообігу. На 7-8% збільшилася частка української продукції, але в цілому вони стали заробляти менше", - додав він.
Читайте також: Навесні росіян чекає тотальний дефіцит, черги і падіння рубля - експерт
Та ж тенденція відбувається і на речовому ринку. Імпортні товари відходять на другий план, а українські виробники зараз у фаворі. Все частіше у великих містах проходять ярмарки українських виробників, де демонструють свої товари початківці дизайнери. За словами дистриб'ютора взуття в Україні Олексія Сивака, в країні зараз близько 70% товарів вітчизняного виробництва.
"Виробники навіть почали відмовлятися від імпортної сировини. Частина українських виробників використовують вітчизняну сировину навіть для підошов, підкладок", - зазначив він.
За словами партнера української Асоціації рітейлерів Олександра Фіалка, національний виробник отримав шанс.
"Зараз народжується багато цікавих наших брендів, які відкривають свої магазини в торгових центрах. Через кілька років частка виробника національного текстилю серйозно збільшиться", - говорить Фіалка.
У той же час обсяг імпортних промислових товарів скоротився на 30-50%. Про це розповіла директор Асоціації рітейлерів України Яна Зубар.
"Звичайно, така ситуація допоможе піднятися нашому вітчизняному виробнику", - зазначила вона.