23 квітня літсцена столичної книжкової виставки показала програму "Рими і Ритми". Українські поети читали свої твори під живу музику екзотичних інструментів.

За словами організаторів, вірші звучали у супроводі флояри, флейти Хулусі та дримби чи не вперше в Україні. Поезію читали також під бандуру, електрогітару, джамбей, акордеон.

Десять поетів – Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Леся Мудрак, Любов Якимчук, Том Соєр, Анна Малігон, Олександра Шалина, Світлана Дідух, Таня-Марія Литвинюк та Оксана Боровець презентували десять видів мелодекламації.

Музика звучала без пауз, один інструмент передавав "естафету" іншому. Ритміка змінювалась згідно стилю вірша: від ліричних та повільних, до динамічних та, навіть, диких етнічних.

Читайте також: Жадан і "Білоруський мужчина" приголомшили Тернопіль

Популярні новини зараз

Захисник з позивним "Хук" залишив керівну посаду і відправився на війну: "Краще у бруді окопу лежати, ніж в калюжі власної крові"

Скорочення літніх канікул в Україні: коли і скільки діти відпрацьовуватимуть скасовані іспити та пропущені уроки 

Надя Дорофеєва відсвяткувала 31-річчя: найспокусливіші образи екссолістки "Время и стекло"

Президенту прострелили голову в день перемоги на виборах

Показати ще

Наприкінці виступу, всі інструменталісти зібрались разом, щоб заграти спільну мелодію. Глядачі кілька разів намагались викликати їх "на біс".

"Більшість музикантів та поетів - це мої хороші друзі. Із Максимом Бережнюком, Гіо Імедашвілі, Джусь Ярославом ми вже маємо досвід мелодекламації - робили спільні заходи на "Країні Мрій", "Каштановому Домі", організовували захід до Дня закоханих у ресторації "Шевченко", - розповіла "Знай" про свій незвичайний творчий проект Оксана Боровець.

За концепцією, кожен поет мав читати під окремий музичний інструмент.

"На жаль, не вдалося знайти віолончеліста, із попереднього досвіду знаю, що поезія надзвичайно розкривається під його супровід", - додала вона.

У музикантів із поетами була всього одна репетиція, де вони познайомились один із одним та підібрали мелодії до віршів.

"Але більшою мірою це була імпровізація, звісно, і у цьому є своя особливість - свобода взаємодії", - сказала Оксана.

У неї в планах повторити захід у розширеному форматі, оскільки в умовах фестивалю не було багато часу, аби музиканти могли вдосталь "поджемити" та поімпровізувати.

"Задум на майбутнє - створити альманах відеопоезії на основі цього музично-поетичного експерименту для мережі як окремий мистецький проект", - підсумувала організаторка та письменниця.

"Знай" також поцікавився враженнями власне глядачів перформансу.

"Сподобалось поеднання віршів та музики. Музика надала віршам більш потужного змісту, краще передавались емоції. Також було видно, що молоді поети хвилювалися, хоча це, загалом, допомогло набути віршам більшої виразності. Прийду на таку подію ще раз", - розповів 26-річний інженер Олександр.