Люди у військової формі із надписами "On vacation" (У відпустці) другій день "блокують" російський павільйон найбільшої у світі виставки сучасного мистецтва – Венеціанської бієнале. Вони роздають листівки із інформацію про захоплення Криму російськими солдатами та обіцяють подарувати путівку на окупований півострів за найкраще фото у військовому одязі.

Акцію проводять дев'ятеро українських художників. Серед них Марія Куликовська, Микита Шалений, Любов Михайлова. Вони роздають військовий одяг та камуфляжні сумки усім, хто зголошується "виграти" путівку до Криму. Головна умова - зробити селфі в павільйоні країни-окупанта.

Читайте також: Стали відомі лауреати "Золотого Лева" на Венеціанській бієнале

Куратори з російського павільйону намагалися зупинити акцію, викликавши поліцію. Проте поліцейські, розібравшись у ситуації, вирішили не втручатися.

"Хтось говорив: "Це дуже по-російськи". Інші запитували, чи не частина це експозиції павільйону. А треті закликали викликати поліцію. Ми пробули в павільйоні близько години. А тоді самі вийшли", - розповів один з учасників акції виданню Platfor.ma.

Лише за день організатори роздали понад сто комплектів. За найкраще фото обіцяють путівку до кримського міста Балаклава.

Акція триватиме до 9 травня.

Український павільйон відкриється сьогодні концертом гурту "Океан Єльзи" просто неба на набережній Венеції.

Читайте по темі: Фільм про кримських татар отримав бронзову нагороду Ремі