Україна і Китай підписали нову угоду про валютний своп. Вона дозволить зменшити тиск на валютний курс з боку імпортерів та допоможе в стабілізації грошово-кредитного ринку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє прес-служба Національного банку на офіційній сторінці у Facebook.
"Сьогодні, 15 травня 2015 року, під час ХХХІІІ засідання Клубу голів центральних банків країн Центральної Азії, Чорноморського регіону та Балкан у м. Шанхай (КНР) відбулося підписання головами центральних банків України та Китайської Народної Республіки, Валерією Гонтаревою та Чжоу Сяочуанем, Двосторонньої угоди про валютний своп для валют китайський юань/гривня на суму до 54 млрд. гривень та 15 млрд. китайських юанів", - ідеться в повідомленні.
Читайте також: В обмінниках долар продають за 22,9 гривень
Нова угода строком на три роки набере чинності з 23 червня 2015 року. Водночас втратить чинність угода між Національним банком України та Народним банком Китаю, укладена у 2012 році.
За словами Гонтаревої, кошти, отримані за договором, можна використати на фінансування торгових операцій і прямих інвестицій між двома країнами.
На практиці валютний своп дозволяє зменшити тиск на валютний курс з боку імпортерів і допомагає в стабілізації вітчизняного грошово-кредитного ринку.
Нагадаємо, Україна, щоб мати можливість екстреного доступу до валютних ресурсів, веде переговори з декількома країнами про валютні своп-лініях ще із початку квітня.
"Обговорюють ще свопи з двома, можливо, трьома країнами, що також може зміцнити валютні резерви України", - сказав заступник директора МВФ Девід Ліптон.
Довідка. Валютний своп - це комбінація двох протилежних конверсійних угод на однакову суму із різними датами валютування. Стосовно до свопу дата виконання ближчої угоди називається датою валютування, а дата виконання більш віддаленої за терміном зворотної угоди - датою закінчення свопу.