Компанія "Паралель" Рината Ахметова зупиняє роботу власної мережі автозаправок на території Донецької області, що не підконтрольна українським військовим. Також закривають 54 магазини мережі супермаркетів "Бруснічка" в Донецькій і Луганській областях.

"Наразі компанія не бачить можливості для забезпечення поставок пального і товарів на АЗС в рамках чинного законодавства", - прокоментувала ситуацію генеральний директор компанії Олена Хилиєнко.

Читайте також: Ахметов спростував звинувачення в тероризмі

У Донецькій, Луганській, Дніпропетровській та Запорізькій областях діє 41 АЗС торгівельної марки "Паралель", ще 13 автозправок продають фірмове пальне компанії.

Повідомлення про закриття "Брусничок" на сайті компанії "Український Ритейл" збігаються практично один в один з повідомленням про закриття АЗС.

Популярні новини зараз
Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу Гороскоп на сьогодні, 13 травня: ризик блюзнюків та дратування скорпіонів Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди Показники лічильників не прийматимуть: платити доведеться за іншим принципом
Показати ще

Щоб зберегти робочі місця, Ринат Ахметов вирішив передати приміщення своїх магазинів трудовим коллективам на умовах оренди.

Станом на 18 травня на території так званих "ДНР" і "ЛНР" діють 54 магазини мережі "Брусничка". Чотирі з них не працюють після того, як у них потрапили снаряди.

Раніше депутати Верховної Ради пропонували націоналізувати мережу "Бруснічка" за співпрацю з бойовиками. Відповідний законопроект зареєстрували 10 депутатів від правлячої коаліції, проте закон так і не розглянули.

Добровольчи батальйони неодноразово зупиняли так звані "гуманітарні конвої" від Ахметова на кордоні із зоною АТО та показували громадскості алкоголь і тютюн, який намагалися провести в зону бойових дій.

"Я не пов'язую рішення Ахметова з діями добровольчих батальйони по припиненню контрабанди в зону АТО. Ми це робили в листопаді минулого року и часу пройшло надто багато. Думаю, він щось не поділив з так званою "владою" на окупованих територіях", - сказав Знай депутат Семен Семенченко.

Політолог Володимир Фесенко також бачить причини закриття бізнесу у Донецьку та Луганську в локальному переділі влади.

"Ахметов з самого початку конфлікту активно працював в регіоні, підтримував і бізнес-, і гуманітарні зв'язки. Більше року він працював на те, щоб місцеві жителі запам'ятали, що він підтримував їх у лиху годину. Тому закриття бізнесу там може бути пов'язано виключно з місцевими же проблемами, не думаю, що українська влада має якесь відношення до цього", - сказав Фесенко Знай.

Нагадаемо, що 22 січня 2015 року Ахметова допитала Генпрокуратура. У ЗМІолігарха постійно пов'язували із причетністю до фінансування сепаратистів на Сході України. Компанія бізнесмена регулярно спростовувала таку інформацію, а слідчи з прокурорами так і не знайшли підстав для порушення кримінальної справи проти Ахметова.

Читайте по темі: "Метінвест" Ахметова опинився на межі дефолту