Африканська чума в Україні: нові випадки зараження

поділитись

0

304

Розповсюдження африканської чуми може викликати введення заборони на експорт з України живих свиней, продукції зі свинини і зерна на термін до 3 років.

"В Україні почастішали випадки зараження африканською чумою. А саме - серед диких кабанів у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській областях. Серед домашніх тварин - у Сумській, Чернігівській, та Київській областях, - розповів під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА в.о. начальника головного управління ветеринарної медицини Зіновій Романович.

В Київській області спалах хвороби зафіксували у ПАТ "Калита". Там довелося знищити понад 60 тисяч голів свиней. Виявлення нових осередків продовжується в Чернігівській та Київській областях. Цьогоріч в Україні виявлено 19 неблагополучних пунктів".

За словами Зіновія, поширення африканської чуми може спричинити введення заборони на експорт із України живих свиней, тваринницької продукції із свинини та зерна на термін до 3 років. Це призведе до непоправних економічних збитків.

Читайте також: Слон в Таїланді вбив бивнем погонича

"Занести збудника африканської чуми свиней з дикої фауни на господарство можуть мисливці та збирачі ягід та грибів. Також, зараження свиней відбувається через ґрунт, корми та навіть предмети догляду та транспортні засоби. Вірус передається шляхом безпосереднього контакту з дикими кабанами, бродячими тваринами, птахами, мухами та ін.", - повідомив ветеринар.

Нагадаємо, африканська чума - небезпечне вірусне захворювання, яке вражає свиней. Люди цією недугою не хворіють. Незважаючи на те, що вірус був виявлений ще у 1903 році в Африці, до нині для профілактики ефективної вакцини не існує. Хвороба охоплює до 65 відсотків поголів'я тварин, майже всі з яких гинуть впродовж 6-13 діб.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Чиновники хочуть і надалі красти, тому пенсіонери будуть страждати
0
0
08:04 25.03.2017
Імовірність того, що в справі Гонгадзе з'являться нові докази, - дуже незначна
0
0
07:00 25.03.2017
Нинішній інститут української прокуратури - це наслідок радянської системи
0
0
06:39 25.03.2017
Більшість українців розуміють справжню безперспективність життя на пенсії лише у 50-55 років. У такому віці вже дуже складно щось змінити
0
0
17:14 24.03.2017