Астрономи NASA, спостерігаючи за допомогою орбітальної обсерваторії "Хаббл" за кількома згасаючими галактиками, виявили своєрідних "привидів" - світлове відлуння давно згаслих квазарів, активних ядер галактик.

"Зараз ці квазари не такі яскраві, щоб пояснити ті речі, які ми побачили - вони є своєрідним записом того, що трапилося в минулому. Сяючі нитки газу розповідають нам про те, що квазари в цих галактиках колись випускали більше енергії, або ж що мінялися дуже швидко, чого вони не могли робити ", - заявив Вільям Кіл з університету Алабами в Тускалузе (США).

Квазари - одні з найяскравіших утворень у Всесвіті, що представляють собою ділянку, яка світиться навколо масивної чорної діри в центрі галактики. Діра втягує в себе галактичний матеріал, який, нагріваючись до величезних температур, викликає яскраве світіння квазара.

Астрономи вважають, що промені квазарів можуть іонізувати хмари газів, в результаті чого і виникають ці зелені світні освіти.

Перший об'єкт цього типу був відкритий вчителькою з Данії Ганною ван Аркель в 2007 році.

Популярні новини зараз
Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять" 300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Двом категоріям українців виплатять по 10 800 грн: кого підтримають копійчиною ПФУ попередив пенсіонерів: встигніть у 10-денний термін
Показати ще