У Німеччині розробили нову технологію, завдяки якій можна виробляти енергію з природного газу без викидів діоксидувуглецю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише Експрес.
"Винахід завдячує дослідникам Institute for Advanced Sustainability Studies в Потсдамі і Технологічному інституту в Карлсруе, Німеччина", - ідеться у повідомленні.
Читайте також: Нові сенсорні дисплеї практично не споживатимуть енергію
Учені тестували інноваційну технологію вилучення водню із метану ефективним та чистим методом.
Два роки інтенсивної роботи принесли розуміння майбутного потенціалу технології на прикладі експериментального реактора.
Під час тривалого експерименту, який проводили з кінця 2012 до весни 2015 року, вирішили створити експериментальний реактор із розщеплення метану.
Дрібні бульбашки метану вводили в нижню частину колонки із розплавленим оловом. Реакція розщеплення стається, коли бульбашки піднімаються до поверхні рідкого металу. Вуглець осідає у вигляді порошку у верхній частині реактора, виділяючись із бульбашок.
Остаточний дизайн реактора - 1,2-метровий пристрій з кварцу та "неіржавійки".
Прилад працював без перерви протягом двох тижнів. Він виробляв водень із швидкістю перетворення 78% при температурі 1200 °С. Тобто, реактор можна буде використовувати у промислових масштабах.
Тобто, замість спалювання метану (CH4), його можна розділити на компоненти - водень (Н2) і вуглець (С) під час "розщеплення метану". Ця реакція не дає шкідливих викидів.
Побічний продукт реакції - твердий чорний вуглець - важливий продукт для промисловості.