Вчені з'ясували, ґрунтуючись на геологічних даних, що між Тихим і півднем Індійського океану 52 мільйони років тому хлюпалося древнє море.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Journal of Geophysical Research. Площа моря складала понад 15 мільйонів кв. км. Першовідкривачем його стали тайванські дослідники з команди геолога Джонні Ву. Він і назвали море Південно-Азіатським. Водойма зникла під поверхнею планети мільйони років тому, коли його тектонічна плита занурилася в мантію.
Дослідження тектоніки плит в районі Філіппінського моря вчені вели більше п'яти років. Стародавні плити літосфери океану занурюються в мантію повільно і науковим співробітникам вдалося визначити рух 28 великих уламків земної кори. Їх площа була 70 мільйонів кв. км.
Автори реконструювали їх положення в минулому і з'ясувалося, що частина цих фрагментів були раніше океанічної плит літосфери плитою.
Філіппінська плита росла і мігрувала на північний захід. Там вона зіткнулася з невеликими плитами і під їх тиском північна частина плити Південно-Азіатського моря занурилася в мантію.Аналогічний процес проходив на південній ділянці плити. Майже 10 мільйонів років тому вона остаточно зникла.
Нагадаємо, вчені запустять в космос супутники, щоб спровокувати штучне сонячне затемнення для наукових досліджень.
Підготував: Олександр Майер