Протягом минулого року українські винахідники зробили чимало цікавих відкриттів. "Знай.ua" зробило підбірку десяти найкорисніших речей, якими можна буде користуватися уже цього року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися1. Тепловізор, що може визначити не лише присутність ворога, а й наявність у нього зброї. Спеціальний прилад на диво-тепловізорі робить хімічний та радіологічний аналіз повітря і визначає, чи є в людини предмети із порохом чи динамітом. Винахідник – Анастасія Шмагайло, 15 років, м. Київ.
2. Бронежилет, що підмагнічує кулі. Ідея полягає у кріпленні на бронежилет спеціальних магнітів. За рахунок своїх властивостей, вони будуть притягати снаряди тупою стороною. Тобто кавалки снарядів не будуть пробивати сам жилет і не будуть потрапляти у тіло солдата. Винахідник - Ганна Солодка, 16 років, м. Київ.
3. Домашній снігоочисник. Він може використовуватися в комунальному господарстві та приватному секторі. Модель проста по конструкції, забезпечує високу продуктивність праці, може бути виготовлена в домашніх умовах і є фінансово економічнішою, ніж сучасні снігоочисники. Винахідник - Максим Чередниченко, 14 років с. Прилісне Маневицького району Волинської області.
4. Конвектор, що може обігріти солдатську землянку. Прилад працює на дровах, вугіллі, опалому листі тощо. Вже кілька печей використовуються в зоні АТО. Винахіник - Олександр Олійник, 63 роки, м. Полтава.
5. Електрохлорофлотокоагулятор, за допомогою якого можна очистити воду від органічних полютантів, іонів важких металів, ПАР, жирів електрохімічними способами без використання реагентів. Винахідник – Віктор Куриленко, 16 років, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської обл.
6. Спарена Зенітно-кулеметна установка. Розробку в бойових умовах тестували бійці батальйону "Київська Русь". Винахідник – Іван Савельєв, 41 рік, м. Київ.
7. Харчовий продукт "Реабілакт". Препарат стабілізує, а в майбутньому покращує загальні показники організму бійця, його можна приймати як їжу або вводити через зонд. Препарат винайшли молоді вчені Київського національного торговельно-економічного університету.
8. Новий матеріал для посипання вулиць в ожеледицю. Більш ефективний та екологічно безпечніший - технічний поташ і грубий землистий пісок у співвідношенні 9:1. Винахідник – Ілля Ружило, третьокурсник технічного ліцею, м. Івано-Франківськ.
9. Електродерматом. Пристрій підвищує ефективність та робить дешевшими операції з пересадки шкіри. Обладнання здатне зрізати шкіру завтовшки з волосину - одну десяту міліметра. Сотні солдатів із зони АТО потребують термінової допомоги, тож такі пристрої подарували військовим шпиталям усієї України. Винахідник – Андрій Ковальчук, м. Тернопіль.
10. Прилад для визначення стиглості кавуна. Використовуючи фізичні методи, винахідник створив прилад для визначення стиглості кавуна: "Тема роботи сама прийшла мені в руки. Влітку мені один раз попався незрілий кавун, потім другий. Я жартома подумав: "Було б добре придумати якийсь прилад, який би міг визначати зрілість цього плоду". Так звичайний жарт перетворився на тему наукового дослідження. В ході попередніх експериментів ми разом з науковим керівником використали, а потім з'їли десять кавунів. Зате тепер можна прийти в магазин чи на ринок і не стукати по шкірці, прикладаючи вухо, а отримати чіткі дані за допомогою приладу. Чекаю літа і буду продовжувати практичні дослідження ". Винахідник – Дмитро Гуменюк, 16 років, м. Київ.