СБУ повертатиме покаявшихся бойовиків в Україну

поділитись

0

306

СБУ назвали тих, хто може повернутися з сепаратистських загонів без загрози опиниться за гратами

Понад 60 осіб з бандугрупувань на Донбасі повернулися в Україну через "щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами" лише за останні півроку. СБУ розпочинає програму повернення громадян України з тимчасово окупованих територій і стверджує, що потік таких людей лише зростатиме.

"Програма розповсюджується на осіб, які готові добровільно відмовитися від участі у терористичній діяльності та співпрацювати з правоохоронними органами України; не брали участі у вбивствах, катуваннях, зґвалтуваннях та інших тяжких злочинах; мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на благо України", - ідеться у повідомленні СБУ.

У відомстві зауважили, що підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань вже передбачені чинним законодавством України.

За першу половину 2015 року понад 60 осіб повернулися в родини через співпрацю з правоохоронними органами України. Ще з 52 родинами співробітники СБУ зустрілися лише протягом останніх двох тижнів. Після надання свідчень справи тих, що повернулися з окупованої території, розглядає суд.

"15 серпня на підконтрольну Україні територію повернувся один з бойовиків, який, ознайомившись з програмою, відмовився від перебування на тимчасово окупованій території і добровільно здався правоохоронцям", - зазначають в СБУ.

Читайте також: "Хлопцям довелося воювати зі своїми рідними по різні сторони окопів"

Нагадаємо, що наприкінці липня прес-центр АТО заявляв, що бойовики самопроголошених республік масово повертаються в Україну під виглядом мирних жителів.

"Бойовики під виглядом родичів місцевих мешканців приїжджають до міст Славянськ та Краматорськ. Відмічається активізація діяльності розвідувально-диверсійних груп бойовиків. На теперішній час їх головним завданням є збір розвідувальної інформації щодо дислокації частин та підрозділів АТО, створення агентурної мережі, а також підготовка до здійснення терористичних актів", - ішлося у повідомленні відомства.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
25.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Як назвати дитину, щоб вона не загубилася в сірій масі
0
0
21:41 27.07.2017
Трапляється й так, що, навіть маючи на руках рішення суду, власник малого бізнесу не може повернути майно
0
0
19:59 27.07.2017
Блискавки б'ють в Київське море, не перестаючи
0
0
19:33 27.07.2017
Кличко розповів, що творилося на ринку на Лісовому
0
0
15:51 27.07.2017
Гуляти по старому району столиці можна буде абсолютно вільно
0
0
15:20 27.07.2017