Іноземці-учасники бойових дій на Донбасі пікетували будівлю Головного управління Державної міграційної служби Києва.

Члени "Правого сектору", батальйону ОУН та "Чорного комітету" вимагали надання громадянства всім іноземним добровольцям або дозволу на проживання на території України, повідомляє Радіо Свобода.

За словами речника "Правого сектору" Артема Скоропадського, лише в їхній організації понад 40 бійців, які не є громадянами України і яким, якщо їм доведеться повернутись у свої країни, загрожують значні тюремні строки.

"Це значить, що воювати на фронті за Україну можна, значить, вмирати за Україну на фронті можна іноземцям – громадянам Росії, Білорусії, грузинам, полякам. Коли вони державі вигідні, їх відправляють на фронт. А коли їм треба надати громадянство, то тут вже – ні, давайте всякі папірці заповнюйте. Щоб гинути, вони папірці не заповнювали. А щодо громадянства – держава вмикає всю свою бюрократичну силу і відсікає патріотів і добровольців від отримання українського громадянства", – заявив Скоропадський.

Читайте також: Люди втомилось не від війни в цілому, а від такої війни - Стемпіцький

Популярні новини зараз
За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Після короткого пікету учасники акції зайшли в будівлю ДМС. Тоді до них погодились вийти представники відомства.

Працівники ДМС заявили, що готові розглядати і розбиратись у кожній окремій справі. Але вони заперечили звинувачення на свою адресу щодо зволікання з наданням громадянства учасникам АТО з інших країн.

За словами заступниці начальника управління ДМС у Києві Оксани Ярославцевої, оптимальним сценарієм для учасників бойових дій на Донбасі є подання від МВС або Міністерства оборони про те, що надання їм громадянства є державним інтересом для України. Це значно спрощує процедуру отримання паспорта.

Щоправда, зазначила Ярославцева, наразі у них на розгляді є не більш як десять таких подань від профільних міністерств.

"Ці подання зараз на розгляді. Вони в роботі. За законом, ми маємо для цього до 9 місяців. Є певна кількість перевірок. Від міністерств таких подань було близько 5–10. Я зараз не можу сказати точно. Але 5 точно було", – повідомила заступниця начальника управління ДМС у місті Києві.