Завтра, 8 вересня, провідним фахівцем Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова в галузі дитячої аритмології Залевським Валерієм Павловичем буде проведено імплантацію кардіовертера-дефібрилятора 9-річному хлопчику з життєзагрозливим порушенням ритму серця.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили у прес-службі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України.
Як відзначають лікарі, у хлопчика рідкісне генетичне захворювання - синдром Бругада.
"Дитині була показана імплантація високовартісного кардіовертера-дефібрилятора. Завдяки сприянню МОЗ України, дитині було виділено даний кардіостимулятор, вартість якого складає понад 200 тис. грн, за рахунок Державного Бюджету України", — йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Києві мати продавала своє немовля за 10 тисяч гривень
Як повідомили у прес-службі, досвід інституту у лікуванні порушень ритму серця у дітей найбільший у світі — понад 800 операцій. Найменший новонароджений пацієнт, якому було імплантовано штучний водій ритму серця, важив лише 1 кг 800 г.
Нагадаємо, що синдром Бругада — це захворювання з генетичним характером, для якого властиві зміни на електрокардіограмі, а також підвищений ризик появи РСС (раптова серцева смерть). Вперше синдром Бругада був відкритий в 1992 році двома братами, лікарями-кардіологами з Іспанії, проте, на даний момент практикуючі лікарі-клініцисти практично нічого не знають про цей синдром.