Син відомого письменника Дмитро Капранов сьогодні вранці пішов до війська.

"Попри те, що батьки в нього - знаменитості, отримавши повістку, син пішов служити нарівні з усіма. Йому вже 23 роки, він чоловік дорослий і самостійний. Сім'ю він одразу попередив, щоб навіть не намагалися його відмовляти. Та ми й не збиралися цього робити", - розказав "Знай" батько новобранця.

Дмитро закінчив військову кафедру Київського національного економічного університету. Проте раніше військовою справою не надто цікавився.

"У пейнтбол він не грався, стріляти не вміє. Але найстрашніші ночі на Майдані він провів разом із нами. Всі питають: ви що, не могли відмазати його? Напевно, могли. Але для нього це було би найбільшою образою", - додав він.

Упродовж місяця Дмитро Капранов проходитиме вишкіл на території навчального центру в Одесі.

"Можливо, й довше. Все залежить від того, яку спеціальність він обере. Вони ж після військової кафедри нічого не знають та не вміють. Він у нас хлопець спортивний – борець, регбіст. Проте сьогодні воюють не так руками чи стрілецькою зброєю, як "градами" і артилерією", - зауважив він.

Гучних проводів родина зробити не встигла.

"Адже в нас тепер забирають швидко, з сьогодні - на завтра. Зібралася наша родина, прийшли його друзі. За українським звичаєм, випили й закусили. Наші з братом-близнюком дружини відреагували на новину правильно. Спочатку поплакали, а тоді благословили", - розповів він.

У родині письменників було двоє військових.

"Наш дід Іван, кавалер ордена Червоної зірки, під час Другої світової був поранений на Сапун-Горі в Севастополі – до речі, під час звільнення Криму. А інший дід, Павло був "ворогом народу". 1944 року він потрапив у табори, бо жив на окупованих територіях. Хтось спустив згори план арештувати певну кількість людей, і його затримали. 8 років дід відсидів на півночі Росії, повернувся живий. Ми виросли більше під впливом того діда, який був "ворогом народу", - зізнався письменник.

Наступного тижня Капранови збираються провідати Дмитра.

"Уже за тиждень будуть гробки, і ми поїдемо до рідного Очакова. Звідти до Одеси 100 кілометрів. Обов'язково заїдемо до сина. Вся логістика в нас уже розписана", - пожартував він.

Зараз брати Капранови працюють над новим романом, робоча назва якого "Забудь-річка". У ньому хочуть дослідити войовничу складову генотипу українця.

"Ще два роки тому кожна українська жінка дивилася на чоловіка зі скепсисом. Він був чимось середнім між хатньою твариною та істотою, яку цікавили або пиво, або рибалка. Фраза поетеси Ліни Костенко, що український чоловік хапається за серце, голову, матню і ніколи – за зброю, була чистою правдою. Та якоїсь ті наші чоловіки раптом водночас змінилися. Фактично голіруч скинули Януковича і тепер протистоять величезній військовій потузі Кремля. Буквально за якийсь день з "ніяких" істот українські чоловіки перетворилися на міфологічних героїв. Це й не дивно, адже вся історія України – це низка безперервних кривавих воєн", - зазначив письменник.

Брат Дмитра - Андрій відреагував на мобілізацію брата в мережі Фейсбук.

"Один хлопчик так хотів змін в своєму житті, що його мобілізували", - написав він на своїй сторінці.