На Великдень у Вишгороді неподалік Києва невідомі підпалили притулок для тварин. Одночасно в столиці почастішали випадки отруєння бездомних тварин.

"Напередодні Великодня отруїли стерилізованих собак, за якими доглядали волонтери у Гідропарку. Дільничний та оперативна група відмовилися писати акти, аби не займатися розслідуванням. На Глибочицькій, 17 отруїли собаку, яка охороняла будівлю та мешкала у служби охорони. Міліція відмовляється надавати направлення на експертизу, посилаючись на відсутність такої норми у законодавстві. А без експертизи довести факт отруєння неможливо", - каже депутат Київради Олена Єскіна.

Президент київського товариства захисту тварин Ася Серпінська кілька років тому замовляла соціологічне опитування. Згідно з ним нього, 87% людей не схвалюють вбивство бездомних тварин. Але й не хочуть, аби ті мешкали біля їхніх осель.

Притулки для тварин в Києві зараз переповнені.

У січні мер Віталій Кличко проінспектував притулок для тварин у Бородянці, що під Києвом, та звільнив його керівника Тараса Смурного, побачивши на місці притулку сміттєзвалище.

Ася Серпинська вважає, що спалений притулок також був "проблемний".

"Цей заклад організовував італійський фотограф Андреа Чістерніно. Він приїхав до нас перед ЕВРО- 2012, коли зоозахисники боролися за те, аби тварин не знищували. Він допоміг облаштувати притулок, але зробили це з порушенням норм. Навіть не знаю, чи приймала його якась комісія? На фото видно, що вольєри дерев'яні. Це проти правил. Вольєри будують з цегли чи сітки-рабиці, інколи з металу. Бо з деревини добре горять. Вольєри були такими тісними, що тварини не змогли врятуватися. У мене, приміром, вольєри по 80 метрів квадратних. Тварина могла б відбігти від вогню", - каже Серпинська.

Зоозахисник не розуміє, чому на момент пожежі в притулку не було людей.

"У нас цілодобово чергують 5-6 осіб. До кожного вольєру проведено шланги з водою на випадок пожежі. У нас за 16 років не було ні одного надзвичайного випадку", - пояснює вона.

У соціальних мережах широко обговорюють факт, що притулок дратував місцевих мешканців.

"Якщо місцева громада проти – притулок не треба організовувати. Навіщо дратувати людей? Краще знайти інше місце для такої справи", - пояснює Серпинська.

Сама вона тримає притулок на 1000 тварин в місті Гостомель.

"Люди можуть спокійно з якихось причин вигнати тварину з дому. Потім пояснювати, що у них алергія, дружина народила дитину, нічим годувати тварину. У газеті можуть написати, що столицю штурмує армія собак. І тут з'являються дог-хантери. Це люди, які жорстоко вбивають собак. І всі мовчать, міліція закриває на такі справи очі", - зазначає Серпинська.