Дослідники виявили причину, яка не дозволяє знищити одне з найстрашніших захворювань в історії людства - чуму. Живучість чумної палички пояснюється її здатністю ховатися усередині амеб.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє AEM. Епідемії чуми забрали десятки мільйонів життів людей. Для хвороби характерна надзвичайно висока смертність, яка досягала іноді 95%. Згідно підрахунками її жертвами стали майже 60 мільйонів чоловік.
Незважаючи на стрімкий розвиток медицини, чуму не вдалося повністю знищити і в наші дні. Щорічно хвороба вражає 2,5 тисячі людей і тенденція не знижується.
Медики з'ясували, що чумна паличка може вижити навіть тоді, коли її поглинають імунні клітини. Вони припустили, що збудник хвороби може використовувати їх як укриття.
Дослідники виростили і перемішали колонії трьох найнебезпечніших штамів чумної палички і колонію ґрунтових амеб. Після цього в пробірку помістили речовину, яка здатне знищити хвороботворні бактерії.
Але чумні палички використовували спеціальні білок, який дозволив їм проникнути всередину амеби і "наказати" не їсти їх. Таким їм вдалося сховатися від дії речовини. При видаленні гена, відповідального за виробництво даного білка, збудники хвороби стали розчинятися в амебі.
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, медикам вдалося досягти небувалого прориву в хірургії. Вони навчилися пересаджувати мозок.