З кожним роком медики фіксують збільшення скарг від пацієнтів на синдром хронічної втоми (СХВ). Більшість людей пов'язують цю недугу з втомою на роботі чи стресом. Проте спеціалісти знайшли нову несподівану природу цього неприємного явища. За словами дослідників, СХВ провокують бактерії у кишечнику.

Про результати своїх досліджень вчені з університету Колумбії розповіли на сторінках Microbiome.

"Можливо, що синдром хронічної втоми розвивається так само, як хронічні болі в кишечнику, що виникають через порушення в двосторонньому "спілкуванні" між мозком і кишечником, яким зазвичай керують бактерії і продукти їх життєдіяльності. Відкривши бактерії, які викликають ці проблеми, ми стали на крок ближче до коректної діагностики СХВ і створення методів його лікування", - розповів біолог Брент Уільямс.

Щоб упевнитися, що саме мікроорганізмі є причиною СХВ, вчені провели експеримент з 50 пацієнтами, які скаржилися на сидром хронічної втоми. Медики зробили аналіз на хімічний склад крові та дослідили стан мікрофлори кишечнику у здорових людей, та тих, що страждають від СХВ.

Результати аналізів значно відрізнялися у здорових та хворих. Проте не це стало несподіванокю. У всіх хворих піддослідних у кишечнику спостерігалося незвично велику кількість мікробів з роду Alistipes і ряду невідомих мікробів з роду Bacteroides. А от кыльыксть мікроорганізмів роду vulgatus, навпаки, була незначною.

Популярні новини зараз

Могилевську застукали за шкідливою звичкою, такою співачку ще не бачили

Ломаченку, якому не допомогли руські попи, назвали умову для реваншу з Лопесом

350-кілограмова дівчина "здулася" заради кохання, прозріли всі: "Це що, наречена?"

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Показати ще

Як саме проблеми мікрофлори кишківника провокують розвиток синдрому хронічно втоми, медики поки що пояснити не можуть, проте припускають, що це може бути пов’язане з синтезом вітаміну В6 та інших важливих речовин в організмі.   

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua",  спеціалісти розповіли, на яких побутових предметах живе найбільше шкідливих мікроорганізмів.