Міністерство освіти і науки збирається запровадити зовнішнє незалежне оцінювання в початковій і середній школі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише DT.UA.
За словами віце-президента Київської школи економіки, колишнього заступника міністра освіти Інни Совсун, відповідно до законопроекту "Про освіту" передбачається перехід на 12-річне навчання. При цьому останні три роки навчання в старшій школі стануть профільними.
Щоб вступити до старшої школі необхідно буде скласти незалежний іспит. Вступ до престижних шкіл також здійснюватиметься на підставі конкурсу.
Отже, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). Він проводитиметься на основі процедур, аналогічних до ЗНО. Таким чином можна гарантувати незалежність та об'єктивність проведення і визначення результатів.
У початковій школі завдяки ЗНО планують проводити моніторинг якості освіти.
Як розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, задля максимально ефективних результатів, дослідження проводитиметься не на всій сукупності учнів, а лише на вибірці.
Згідно з підрахунками, до моніторингу залучатимуть 6 тисяч четвертокласників (яких в Україні всього близько 400 тисяч).
"Цього достатньо, аби виявити тенденції у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. Це будуть хороші дані для аналізу Міносвіти, Національній академії педагогічних наук України тощо", - зазначив Карандій.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", для учасників проходження ЗНО створили спеціальний мобільний додаток "Моє ЗНО."