Український воїн Сергій Козак, який одним із перших відправився захищати Батьківщину в АТО, розповів, що йому довелося пережити у жорстоких боях, які точилися у червні 2014 року. Під час атаки бойовиків, снарядом йому відірвало ногу, поклавши її до рюкзака, боєць продовжив бій.

"На Донбасі його підрозділ виконував незвичні завдання, які були тільки під силу найкращим спецпризначенням", - повідомляє Міноборони.

Коли 20 червня оголосили про перемир'я, бійці мали вивезти техніку з передової, що відремонтувати. Проте за два дні військові у складі 95-ї окремої аеромобільної бригади потрапили у засідку, розпочався кровопролитний бій. У сторону бійців поцілили снарядом, який не розірвався, а лише пробив БТР наскрізь.

Під час обстрілів Сергій відчув, що в нього запекла нога, проте не зважав на біль, доки у нього не скінчилися патрони. Потягнувшись за ними, він тоді зрозумів, що сталося з його лівою ногою.

"Вона висіла на клаптику шкіри. Пекла права, бо її посікло уламками, а відірвану — навіть не відчував. Ні, ніякого шоку не було. Я склав пошкоджену ногу в рюкзак і продовжив відстрілюватися. Поряд лежав наш водій Юра Весельський, йому теж відірвало ногу. Він намагався собі накласти джгута, та не вдалося. Тоді він у такому стані наклав джгут мені. Юрі вже наклали ті, хто був поряд", - згадує Козак.

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Оля Полякова похизувалася своїм будинком на березі озера: "Десь у Франції"

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Українець втратив пам'ять у Польщі - ні грошей, ні телефона: шукають родичів бідолахи

Показати ще

Проте ні відірвана нога, ні сильний біль не зупинили воїна. Він заспокоїв побратимів, піднявся на єдину травмовану уламками праву ногу та продовжив керувати боєм.

Як розповів Сергій, він навіть був змирився зі своєю втратою, розумів, що залишиться калікою. Проте завдяки лікарям, він зараз упевнено стоїть на обох ногах та навіть планує повернутися на передову.

"Її пришили! Не зважаючи на те, що від моменту травми і до того, коли я потрапив до хірургів на стіл, пройшло десь п’ять з половиною годин! Лікарі сказали, що операція вдалася завдяки тому, що мені надали вчасно допомогу, на місці медики зробили все правильно, як книжка пише", - розповідає АТОшник.

За півтора роки лікування та реабілітації Козак повернувся в АТО, не зважаючи на травму, не вимагав послаблень на службі та разом з іншими воїнами 95-бригади захищав від окупанта кордон з тимчасово анексованим Кримом.

Зараз, після закінчення контракту, Сергій повернувся додому в рідні Чернівці, де виховує двох дітей: сина та доньку, яка народилась незадовго до його призову на Донбас.

Зараз він звикає до мирного життя, та заявляє, що в разі необхідності готовий підписати новий контракт та повернутися боронити Батьківщину.

"Виховую сина, няньчу донечку, яка народилася перед тим, як мене призвали. Інколи ходжу у школи, щоб провести уроки з патріотичного виховання. Та коли треба буде — знову підпишу контракт та піду на фронт. У цьому призначення чоловіка — захищати свою родину і країну", - додав Козак.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", Мальтійський Орден допоможе з реабілітацією поранених воїнів АТО.