На модернізацію освітнього простору початкової школи в державному бюджеті на 2019 рік передбачено 1 мільярд гривень. Також частина з цієї суми піде на збільшення заробітних плат українських вчителів. За попередніми підрахунками педагоги можуть розраховувати на надбавку до зарплати у 9%. Про це на Форумі видавців у Львові заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає Хвиля з посиланням на прес-службу МОН.

"Незважаючи на всі складнощі бюджету наступного року, ми все ж заклали відповідну інвестицію на наступний рік – 1 мільярд гривень на освітнє середовище для першокласників, які прийдуть вчитися в 2019 році", — розповіла Гриневич.

Міністр освіти і науки також зазначила, що наступного року всі педагогічні працівники отримають підвищення зарплати на 9%. "Це очевидно недостатнє підвищення заробітної плати. Я сподіваюся, що в процесі доопрацювання бюджету в парламенті нам вдасться отримати великі преференції для освіти. Але все ж деяке збільшення зарплати відбудеться", — додала міністр.

Раніше повідомлялося, що Гриневич підтвердила найгірші побоювання всіх гуманітаріїв. Стало відомо, що Міністерство освіти і науки України розглядає можливість впровадження обов'язкового тестування з математики в рамках Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в 2021 році. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. За словами міністра, цей крок може бути зроблений для посилення мотивації до вивчення даного предмета.

Популярні новини зараз

Українці не можуть отримати сертифікат, необхідний для виїзду за кордон: у міністерстві пояснили причини

Маленький син Олі Цибульської перетворився на Елвіса Преслі: крутiший за Дзідзьо

Надя Дорофєєва показала, як розслабляється у ванній: "Де купити таку фігуру"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Показати ще

Лілія Гриневич

"У 2007 році всього 8,5% державного замовлення – це були технічні спеціальності, а зараз – 16,3%. Найголовніше – це підвищення якості математичної та природничої освіти, тому що дитина повинна мати "базу", - зазначила глава МОН. При цьому Гриневич уточнила, якщо це рішення буде прийнято, то тестування з математики буде розділено на два рівні: базовий і для профільних класів з поглибленим вивченням математики.

Нагадаэмо, українські школярі залишилися без підручників до 1 вересня, в Міністерстві освіти визнали повний провал.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в українських школах введуть контрактну систему.

Також портал "Знай.uа" писав, що МОН запрошує українців до створення нового правопису.