У ході суду над збіглим екс-президентом України Віктором Януковичем стало відомо, як його скандальний лист вплинув на рішення Росії про окупацію Криму.

У середу, 10 жовтня, Оболонський райсуд Києва продовжив розгляд справи проти Януковича, який звинувачується в державній зраді і пособництві у веденні війни.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

У ході розгляду справи адвокат президента Олександр Горошинський відчайдушно намагався виправдати злочини свого підзахисного, який закликав війну у власну країну, і розповів про те, як вплинув лист Януковича на рішення президента РФ Володимира Путіна про введення військ в Україну.

З його слів можна зробити висновок, що Росія була готова окупувати Крим, навіть якщо Янукович не попросив би Путіна про введення військ.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

"Путін вніс до Ради Федерації пропозицію використовувати війська, посилаючись на небезпеку для громадян Росії і російських військових. На Януковича він не посилався", — підкреслив Горошинський.

Він додав, що на засіданні Ради Федерації, на якому приймалося рішення про використання російських військ у Криму, "про Януковича не говорили".

Віктор Янукович
Віктор Янукович

Адвокат екс-президента запевняє, що Кремль втілив би своє рішення по Україні, незважаючи ні на що, а його підопічний і його прохання про введення військ тут зовсім не при чому.

У той же час Горошинський визнав, що екс-постпред РФ в ООН Віталій Чуркін у ході засідання Радбезу дійсно зачитав лист Януковича.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

Раніше ми писали, що в Україні всі чекають вироку для екс-гаранта держави Віктора Федоровича Януковича. Екс-президент обвинувачується у державній зраді, пособництві введення агресивної війни і пособництві в умисних діях, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України. Проведена маса експертиз, зібрано безліч доказів і свідчень.

Але суд не готовий винести вирок. В ході судового розгляду з'ясовуються всі нові і нові аспекти справи екс-глави держави.

Нагадаємо, заява Януковича мало ефект бомби, українці бунтують в соцмережах. 

Як повідомляв "Знай.uа" подружка Януковича знову видала "солов'їний послід". 

"Знай.uа" писав про перемогу по боргу "Януковича": чи варто радіти Україні.