Голова Товариства угорської культури (КМКС) Закарпаття і народний депутат від БПП Василь (Ласло) Брензович в Брюсселі поскаржився на утиски закарпатських угорців. Про це повідомляє УНІАН.

У зустрічі, на якій обговорювався стан закарпатських угорців, взяли участь єврокомісар з питань освіти, культури, молоді Тібор Наврачич і президент Європарламенту Антоніо Таяні.

Брензович заявив, що українські "заходи проти національностей перешкоджають встановленню миру і стабільності" на Закарпатті. 

За його словами, умови проживання угорців на Закарпатті "різко погіршилися". Зокрема, завдяки створенню негативного образу в засобах масової інформації.

"В українських ЗМІ практично немає позитивних новин про угорську громаду, вони вважають їх ворогами, так само як і Угорщину", – заявив Брензович.

Лідер угорців також засудив "необґрунтовані" перевірки угорської інтелігенції, представників КМКС та влади з числа угорців на кордонах за сприяння СБУ.

"Дуже важко терпіти те, що відбувається на державних кордонах, і ми бачимо, що ці заходи явно націлені проти угорців. Ніколи ще становище угорців в історії незалежної України не було таким поганим", – сказав Брензович. 

Єврокомісар Тібор Наврачич проінформує про ситуацію на Закарпатті єврокомісара з питань розширення ЄС Йоганнеса Гана. Наврачич пообіцяв звернутися до єврокомісара з регіональної політики Коріни Крецу і глави дипломатії ЄС Федерики Могеріні з проханням уважно стежити за питаннями, які зачіпають закарпатських угорців.

Президент Європарламенту Антоніо Таяні під час зустрічі підкреслив, що "меншини для Європи є дуже важливими".

"Для Європи важливо зберегти мовне розмаїття, тому меншини повинні бути захищені", – зазначив він. 

Нагадаємо, українцям пояснили, чому Угорщина претендує на Закарпатті.

Як раніше повідомляв "Знай.uа" Угорщина викликала "на килим" українського посла.

Також раніше портал "Знай.uа", що Угорщина перейшла на відкриті погрози.