Службових осіб державного підприємства "Украерорух" підозрюють у недбалості, як повідомили у Бориспільській місцевій прокуратурі.

"Бориспільською місцевою прокуратуроюздійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42018111100000270 від 03.10.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України", - повідомили у прокуратурі.

Підставою для  кримінального провадження стали результати аудиту Рахункової палати у частині фактів, які мають ознаки корупції, та які були допущені посадовцями ДП "Украерорух" протягом 2015-2017 років.

Відомості за результатами розгляду матеріалів Рахункової палати були внесені до ЄРДР Службою безпеки України.

"На даний час досудове розслідування триває, жодній особі повідомлення про підозру не повідомлялося", - уточнили в Бориспільській прокуратурі.

Довідка: Санкція ч. 2 ст. 367 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від двох до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Під час аудиту ДП "Украерорух" Рахункова палата виявила низку порушень, допущених посадовими особами підприємства, та звернулася до СБУ. Загалом проти посадовців держпідприємства кримінальні провадження розслідують вже у НАБУ, ГПУ та Національній поліції.

Зауважимо, що колектив "Украероруху", через підозри у корупції, вимагає звільнення свого очільника Дмитра Бабейчука. У МІУ вимоги співробітників поки ігнорують.

Так, міністр Омелян раніше публічно відхрестився від кадрових питань ДП, зазначивши, що рішення про звільнення Бабейчука має приймати держсекретар МІУ Андрій Галущак. Останній же отримав погодження на звільнення Бабейчука від керівника Київської ОДА ще у червні поточного року, проте досі затягує із ухваленням рішення.

Колектив "Украероруху" тим часом передав “кримінальні” висновки аудиту підприємства до Євроконтролю.

Дивіться: Розпочалось слідство щодо розкрадання державних коштів у ДП Украерорух

Нагадаємо, "Укрзалізниця" перед святами з 15 грудня по 15 січня скасувала послугу повернення квитків через інтернет. Як повідомляв "Знай.ua", Кремль активно втручається у роботу центрів організації польотів Одеського і Дніпропетровського підрозділів державного підприємства "Украерорух". Також "Знай.ua" писав, комітети Верховної Ради з питань запобігання корупції, а також національної безпеки приступили до вивчення звіту Рахункової палати щодо ДП "Украерорух".