Останні рахунків за газ, котрі отримали українські споживачі, були розраховані згідно із новими нормативами. У нижній частині платіжки розрахована сума перерахунку за час дії занижених норм, які були визнані рішенням Верховного Суду №826/2507/18 незаконними.

Перерахунок за газ здійснили згідно з постановою суду. Ця сума є різницею в нормах споживання газу, які діяли раніше і сьогодні є актуальними.

Варто зазначити, що борги зазначені в платіжці можна не оплачувати.

Так пояснюють ситуацію в облгазах. За словами чиновників, на такі борги не буде нараховуватися пеня і штраф, і вони не є підставою для відключення споживача від поставок.

Популярні новини зараз
"Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації В Україні громадянам доведеться сплатити податок навіть за старі квартири: скільки є часу Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

"У нижній частині рахунків інформативно наведена сума перерахунку за час дії занижених норм, які були визнані Верховним Судом незаконними. Ця сума – різниця у вартості газу, спожитого за заниженими нормами та чинним нормам. Вона не підлягає оплаті, та на неї не буде нараховуватися пеня або штраф", — йдеться у повідомленні Регіональної газової компанії.

Асоціація газового ринку розцінює ситуацію з застосуванням нормавтивів на занижені норми споживання газу, як до чинника, який спричинює безкоштовне використання газу побутовими споживачами в обсязі 383 млн куб. м. Всього такого газу, який коштував 8,55 грн/куб м становила 2,7 млрд грн на рік, в ринкових цінах – 4,2 млрд грн. До уряду звернулись із проханням розробити механізм компенсації зазначеної в рахунках заборгованості.

Чинні норми споживання газу:

"Ми вважаємо, що ця проблема потребує врегулювання з боку Кабміну. У зв'язку з його послідовними діями стався розрив і частина газу була фактично спожита, але не оплачена споживачами. Тому механізм компенсації такої заборгованості повинен враховувати втрати, які понесли учасники ринку газу. Тисячі домогосподарств, які навмисне відмовляються від встановлення лічильників. Тому що споживання газу за заниженими нормами, є більш вигідним, ніж споживання з урахуванням газу", — наголосили в Регіональній газової компанії.

Нагадаємо, Українців нещадно добили цінами на газ і світло: опублікований повний список жаху.

Як раніше повідомляв "Знай.uа" Третій не зайвий втрутився в газову війну України і Росії: вже і угоду уклали.

Також "Знай.uа" писав про те, що Медведєв натякнув Білорусі на приєднання до Росії, інакше грошей не дадуть.