В ексклюзивному інтерв’ю "Радіо Свобода" святійший Філарет заявив, що прагне створити єдину в Україні православну церкву. Він розповів про те, чому був на Об’єднавчому соборі у чернечому облаченні, про вмовляння митрополита Михаїла і чому обрав своїм наступником митрополита Епіфанія, а також про те, що в радянські часи від священиків вимагало КДБ.

На Об'єднавчий собор УПЦ патріарх Філарет прибув у повсякденному скуфье замість патріаршого куколю.

Патріарх Філарет пояснив, чому одягнув на Об'єднавчий собор по створенню єдиної помісної православної церкви повсякденний головний убір скуфью замість патріаршого куколю. Як виявилось, це було однією із вимог представника Вселенського патріарха, митрополита Галльського Еммануїла.

Популярні новини зараз
"Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще

"Це було пов'язане з вимогою митрополита Емануїла. Пояснював це тим, що я для них - не патріарх. А оскільки Собор був під його керівництвом, то вони пояснювали, що не може бути на Соборі патріарха", - повідомив він.

Нагадаємо, більше тижня тому, 15 грудня в Україні відбувся Об'єднавчий собор української православної церкви, на якому оголосили митрополита УППЦ. Патріарх Філарет для участі у великому для церкви дні вибрав скуфью замість патріаршого куколю.

Нагадаємо, філарет розповів, як насправді "шантажували" конкурента Епіфанія: все заради того, аби зберегти єдність.

Раніше Знай.uа писав про те, що у Дніпрі нещодавно відбувся перший спільний молебень митрополита Епифания, на якому був присутній президент України Петро Порошенко.

Також Знай.uа повідомляв, що над призначенням глави нової помісної православної церкви в Україні митрополита Епифания посміялися в гумористичному шоу.