Стало відомо, що чиста вартість активів трьох найбагатших фізичних осіб за 2017 рік перевищувала 6% ВВП України.

Про це заявив віце-президент Світового банку, який займається країнами Європи і Центральної Азії, Сиріл Мюллер під час презентації дослідження Світового банку про економічному розвитку України.

"Це майже вдвічі більше, ніж у Росії і в три рази більше, ніж у Польщі. Відношення частки доходу найбагатших людей ВВП майже не змінювалося з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу", — вказується в дослідженні Всесвітнього банку, передає ЕП.

Також Мюллер додав, що "якщо подивитися на США — це цифра 1,4% ВВП, тому складно проводити реформи, коли є такі потужні групи впливу". Крім того, за його словами, без потрібних реформ Україні знадобиться 50 років, щоб наздогнати рівень Польщі.

Популярні новини зараз

Суддя "Майстер шеф" Ектор Хіменес-Браво похвалився шикарним маєтком під Києвом

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Оля Полякова похизувалася своїм будинком на березі озера: "Десь у Франції"

Українцям дадуть знижку 50% на міський транспорт: як скористатися

Показати ще

Крім того, Україна затримала проведення реформ на десятиліття і сьогодні залишається ряд проблем, що потребують вирішення. Серед факторів, що обмежують зростання України, віце-президент Світового банку назвав:

Велику закредитованість і брак прямих іноземних інвестицій.

Сильну залежність від сировинних ринків і обмежену інтеграцію в глобальну економіку.

Пізній початок реформ, гонитва за рентою і недостатнє прагнення до верховенства права.

Згідно з інформацією, пізні і неповні реформи призвели до численних спотворень ринку праці та створили широкі можливості для концентрації надлишкових доходів.

Нагадаємо, що українці в середньому витрачали на оплату комунальних послуг у III кварталі 2018 року 8,0% від загальних грошових витрат.

Як повідомляв портал Знай.uа, експерти виявили недоліки щодо планування касового розриву в Пенсійному фонді.

Також портал Знай.uа писав, що у лютому українцям прийдуть нові платіжки за електроенергію. А власникам "євроблях" потрібно встигнути розмитнити машини до 22 числа, щоб заощадити 50% на акцизний збір.