У жовтні - грудні 2017 року реальний валовий внутрішній продукт підвищився на 2,2%, порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Хоча раніше йшлося про 1,8% зростання.

Про це повідомляється на офіційному сайті Державної служби статистики.

У минулому році реальний валовий внутрішній продукт збільшився на 2,5%, порівняно з 2016 роком (у постійних цінах 2010 року) до 2 982,920 млрд гривень (у фактичних цінах).

За уточненими даними Держстату, в жовтні - грудні 2017 року реальний валовий внутрішній продукт підвищився на 2,2%, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, до 894,022 млрд гривень (у фактичних цінах).

У порівнянні з 3-м кварталом 2017 року, з урахуванням сезонного фактора, ВВП підвищився на 0,5% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим та м. Севастополя).

ВВП за перший квартал 2017 року підвищився на 2,8%, до 591,008 млрд гривень, за другий квартал 2017 року підвищився на 2,6% - до 664,760 млрд гривень, за третій квартал 2017 року підвищився на 2,4% - до 833,130 млрд гривень.

Варто відзначити, що раніше представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що у Міжнародному валютному фонді спрогнозували зростання економіки в 2018 році на рівні 3-3,5%.

"Добре, що зростання повертається. В цьому році зростання економіки може скласти 3-3,5%, але цього недостатньо, щоб наздогнати і дійсно поліпшити стандарти життя в Україні. І тут потрібні інвестиції", – зазначив Люнгман.

За словами представника МВФ, розрив у відставанні економіки України після кризи 2014-2015 років став більше і його необхідно долати.

Популярні новини зараз
За прострочені комунальні платіжки можуть забрати половину пенсії: як ще покарають боржників Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

7 грудня Верховна Рада прийняла проект Державного бюджету України на 2018 рік, в якому зростання реального ВВП закладався на рівні 3%.

Більше того Національний банк України прогнозує збільшення і без того шалених темпів трудової міграції – принаймні, в найближчі 2-3 роки.

"У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію", - підкреслив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук.

Скорочення кількості охочих виїхати за кордон ймовірне хіба що у середньостроковій перспективі, але це тільки в тому випадку, якщо рівень життя в державі хоча б на якусь частку покращиться. Поки що прогнози невтішні з однієї причини – зарплати України та Польщі досі нереально далекі один від одного.

"Дійсно, ми бачимо, що кількість людей, готових їхати на роботу за кордон, збільшується, і така оцінка є обґрунтованою і відповідає нашим очікуванням. Ми відзначаємо істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі. Оплата приблизно вище в 3 рази і цю різницю не можна так швидко вирівняти", - додав Ніколайчук.

Андрій Ілларіонов: 3% росту ВВП України - це насмішка.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україні напророчили нову економічну кризу.